Raseljeni Srbi obišli su juče svoje uništene domove u selu Donji Dragoljevac u opštini Istok. Nakon posete oni su ocenili da je život u raseljeništvu težak i da bi želi da se vrate na Kosovo. Oni su, prema pisanju Kosovapressa, kazali da je Donji Dragoljevac mesto gde oni žele da žive. Tokom jučerašnjeg dana, oni su posetili svoja imanja, groblja i manastir Gorioč. Službenik za povratak u opštini Istok, Bajram Čelaj, obećao je da će opština, u skladu sa svojim nadležnostima, uraditi sve što je potrebno kako bi se omogućio povratak raseljenih što, kako je naveo, predstavlja “ osnovno pravo svakog građanina na Kosovu“.
NAJNOVIJE VESTI
Predstava „Plaža“ sutra u porti manastira Gračanica
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim
Trajković: Inicijativa Opštine Obilić za Gazimestan pokušaj prisvajanja istorije
2 min čitanja IZVOR:

