Kako je saopšteno iz KFOR-a, eksplozije koje su se čule u nedelju rezultat su uništavanja eksplozivnih naprava i municije od strane minerske čete Multinacionale borbene grupe Istok. Uništene naprave prikupljene su od strane jedinice odgovorne za ekspolozivne naprave, nakon što su u proteklih nekoliko dana prijavljene od strane građana Kosova. „Uništena municija je iz rezervi koje se nalaze unutar baze a uništavanje se sprovodi zbog zastarelosti“, kaže se u saopštenju KFOR-a. Iz KFOR-a upozoravaju da vojnici i stanovništvo ne treba da se približavaju napravama sumnjivog izgleda i da ukoliko takvu pronađu odmah prijave Kosovskoj policiji.
NAJNOVIJE VESTI
Gradonačelnik demantuje da Opština Obilić ima bilo kakve veze sa organizacijom proslave Kosovske bitke
1 min čitanja IZVOR: KosovaPress
Predstava „Plaža“ sutra u porti manastira Gračanica
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim

