Povodom Međunarodnog dana siromaštva na Kosovu je počelo obeležavanja nedelje umanjenja siromaštva. Prema izveštaju o ljudskom razvoju iz 2010. godine oko 45% Kosovaca živi ispod granice siromaštva, a oko 18% živi u ekstremnom siromaštvu. Nivo siromaštva je veći u brojčano većim porodicama, kao i u onim sa niskim nivoom obrazovanja, navodi se u izveštaju. “Stepen nezaposlenosti žena je 55% a kod muškaraca je 39%“. Obeležavanje nedelje siromaštva ima za cilj jačanje dijaloga i razvoja partnerstva među omladinom, zajednicama, političarima i onima koji donose odluke, razvojnim agencijama, akademijama, privatnom sektoru i medijima, navode u izveštaju. Tokom obeležavaja nedelje siromaštva održaće se razne aktivnosti, među kojima i okrugli sto sa članovima kosovskog parlamenta. Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
NAJNOVIJE VESTI
CIK objavio konačne rezultate vanrendih parlamentarnih izbora na Kosovu
1 min čitanja IZVOR: Koha
Nerodimlje kod Uroševca: Mozaik smisla i razaranja
3 min čitanja IZVOR: Politika, autor: Živojin Rakočević

