On se nadovezao na situaciju na Kosovu, navodeći da su Srbi napustili institucije na Kosovu, kada ih je Kurti ukinuo.
„Oni su 10 godina čekali zajednicu srpskih opština, ali nije je bilo. Ljude odavde nisu zanimali ni narod ni manastiri, već da govore protiv svog naroda. Sve crne slutnje koje traže da se učini neštvo protiv države Srbije, nije ništa novo. Samo ako se odreknemo sebe, Viola fon kramon će biti zadovoljna“, rekao je on na TV Prva.
Osvrćući se na pismo opozicije, nazvao ih je „sve junak do junaka“, navodeći da je „Vučić za sve kriv“.
„U Srbiji misle da biti političar znači biti lopov, a ne neko koji se ne odriče svojih idela, Kosova i Metohije… Ja nisam snalažljiv, neću da se dodvoravam nikome, da se dogovaram „pa da me prevare“. Pitanje morala u politici je pitanje morala“, rekao je Vučić.
Pitao je građane Srbije da li je ikada otišao negde da kuka i da se žali, „jer on to nikada nije radio“.
Ponovo je pomenuo „619 miliona evra“, Trstenik…aludirajući na Dragana Đilasa i Miroslava Aleksića, koje je juče prozvao kao najbogatije ljude u Srbiji, dodajući da neki ljudi u Srbiji žele samo zlo državi.
Izbori će biti 17. decembra
Izbori će biti održani 17. decembra, a biće raspisani do 2. novembra, potvrdio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na TV Prva.
Suština je da su mislili da mi ne smemo da raspišemo izbore, pa su otišli na kanabe, rekao je Vučić o opoziciji.
Dodao je da je ljudima izašao u susret, i zbog toga će biti održani izbore. Naveo je da postoje ljudi koji imaju moral i nisu pokvarenjaci, i da hoće da upravljaju ako ih ljudi izaberu.
– Kada kažem biće penzije, plate uvećane, izbori 17., znate da će biti tako. Važno je da se ljudi izjasne, oni su nosioci suvereniteta – istakao je.


