„Kao profesionalac očekujem da sud isporuči pravdu jer sudovi zbog toga postoje, a pravda u ovom slučaju, po mom dubokom ubeđenju, može biti samo oslobađajuća presuda, jer jednostavno nema dokaza za optužbe protiv ovog čoveka ni najmanje“, kaže advokat.
Navodi da svi dokazi koji su tokom ovog procesa izneti pred sud ne potvrđuju navode javnog tužioca, već govore da Duško Arsić nije počinio ratni zločin protvi albanskog stanovništva.
Vlajić ponavlja ono što je ranije danas rekao u završnoj reči pred sudom, da suđenje Dušku Arsiću liči na procese koji protiv Srba vode pred kosovskim sudovima.
„Radi se o jednom predmetu gde dokazi ne da nisu ubedljivi, nego ih nema uopšte. Optužuje se čovek koji je na Kosovu živeo pre i posle rata, koji je ovde zasnovao porodicu, koji nikada Kosovo nije napuštao, koji se slobodno kretao, odlazio u kosovske institucije, na Kosovu radio i odjedanput je u trenutku kada je želeo da proda svoju zemlju i imao spor oko imovine, prijavljen da je učinio ratni zločin“.
Vlajić kaže i da više od dve decenije ćutanja navodnog oštećenog ili svedoka u ovom predmetu govori da tu „u najmanju ruku nisu čista posla“.
Veruje da će sudija imati težak zadatak da donese pravičnu odluku.
Objavljivanje presude u slučaju Duška Arsića zakazano za petak 2. februar u 10 časova.


