Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Opština Severna Mitrovica uputila dopis MALS-u, tvrdi da nema nadležnost da odlučuje o muralu patrijarha Pavla

    22.07.2026 20:053 min čitanja IZVOR: Kontakt plus

    Filipović: Očekujemo presudu u skladu sa zakonom u slučaju Šaćira Lutvije

    22.07.2026 19:262 min čitanja IZVOR: Kim

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    22.07.2026 18:371 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » U Beogradu u toku predistražni postupak zbog ubistva Olivera Ivanovića
    Društvo

    U Beogradu u toku predistražni postupak zbog ubistva Olivera Ivanovića

    Javno tužilaštvo za organizovani kriminal u Beogradu saopštilo je da je i dalje u toku predistražni postupak zbog ubistva Olivera Ivanovića i da su svi podaci pod oznakom tajnosti, preneo je Insajder.
    Aleksandra Arsić ĆirkovićObjavio/la Aleksandra Arsić Ćirković24.06.2024 16:26Нема коментара2 min čitanja IZVOR: FoNet, Kim
    Mesto ubistva Olivera Ivanovića (Foto Kim arhiva)
    Mesto ubistva Olivera Ivanovića (Foto Kim arhiva)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Tužilaštvo je u odgovoru za Insajder ponovilo da je na dan ubistva Olivera Ivanovića, 16. januara 2018, pokrenut predistražni postupak protiv neidentifikovanih izvršilaca. Postupak je još u toku.

    Na pitanje da li postoji saradnja Tužilaštva sa kosovskim organima, saopšteno je da je Javno tužilaštvo u Beogradu u više navrata dostavljalo obaveštenja i dokaze kosovskim organim. Dok su, stoji u odgovoru, „navedeni organi dostavili samo manji i očigledno selektovani broj dokaza“.

    Naglašeno je da se svi podaci iz postupka o ubistvu Olivera Ivanović, nalaze pod oznakom stepena tajnosti „strogo poverljivo“. Detalji ne mogu biti dostupni javnosti.

    Osnovni sud u Prištini saopštio je da će u petak, 28. juna objaviti presude optuženima za pomaganje u ubistvu Ivanovića. Optuženi su Silvana Arsović, Nedeljko Spasojević, Marko Rošić, Dragiša Marković i Žarko Jovanović.  Oni se brane sa slobode.

    Prethodno je Specijalno tužilaštvo u Prištini odustalo od krivičnog gonjenja Radeta Basare zbog nedostatka dokaza.

    Specijalni tužilac Burim Ćerkini naveo je da nakon ocene svih materijalnih dokaza nije dokazano da u optužbama protiv Radeta Basare postoje krivična dela za koje se tereti.

    Kao vođe kriminalne grupe osumnjičene za umešanost u ubistvo Ivanovića označeni su Zvonko Veselinović i Milan Radoičić, kao i Željko Bojić. Međutim, protiv njih se ne vodi postupak, jer nisu dostupni kosovskim pravosudnim organima.

    Sudski postupak u Prištini počeo je u julu 2021. godine, a optužnica je više puta menjana.

    Javno tužilaštvo za organizovani kriminal u Beogradu Oliver Ivanović Predistražni postupak za ubistvo Olivera Ivanovića presuda
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Aleksandra Arsić Ćirković

    Povezani članci

    Ibar-Lepenac traži od meštana Rezala da dokažu vlasništvo nad objektima i zemljištem, imaju rok od sedam dana

    22.07.2026 16:25

    I ambasada Nemačke zabrinuta zbog rušenja kuća na Gazivodama

    22.07.2026 15:18

    EU traži obustavu rušenja na Gazivodama i poštovanje pravnih procedura

    22.07.2026 14:57

    Pismo Svetskoj banci: NVO tvrde da su ugrožena prava stanovnika oko Gazivoda

    22.07.2026 14:21
    Izdvojeno

    Opština Severna Mitrovica uputila dopis MALS-u, tvrdi da nema nadležnost da odlučuje o muralu patrijarha Pavla

    22.07.2026 20:053 min čitanja IZVOR: Kontakt plus

    Filipović: Očekujemo presudu u skladu sa zakonom u slučaju Šaćira Lutvije

    22.07.2026 19:262 min čitanja IZVOR: Kim

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    22.07.2026 18:371 min čitanja IZVOR: Kim

    Kosovska carina na prelazu Vrbnica zaplenila deo neprijavljenog novca

    22.07.2026 17:181 min čitanja IZVOR: Kim
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.