„Neće biti običan politički govor, predstavićemo određene mere i dati obećanja, neka personalna rešenja i govorićemo i svim važnim stvarima koje građane intersesuju“, rekao je Vučić u emisiji „Ćirilica“ na TV Prva i pozvao pristalice da dođu u Beograd na taj skup koji će, kako je naveo, najverovatnije biti održan ispred Doma Narodne skupštine Srbije, javio je FoNet.
Nema letnjih izbora
Vučić je rekao da izbori „neće biti tokom leta, ali odmah posle toga“.
„To je ono što su rekli da nećemo imati izbore, lagali su javnost“, rekao je Vučić. Ocenio je i da izbori neće biti laki i jednostavni, jer politički protivnici imaju „ogromnu podršku spolja i iznutra“.
Ponovivši stav o pobedi nad „obojenom revolucijom“, za koju je naveo da je bila „dobro organizovana spolja“, Vučić je ocenio da država nikada ne bi mogla biti vraćena da je izgubljena pre nekoliko meseci.
Optužio je političke protivnike i da su pokušali da ga relativizuju i kriminalizuju. Sada je, dodao je, na delu njegova dehumanizacija, jer tvrde da ne voli ptice.
„Kad ste predsednik možete da odgovarate na konkretne optužbe, ali ne mogu da odgovorim na to „Vučić mrzi ptice“, naveo je Vučić, koji smatra i da je „priča o pticama tokom vikenda paradigma onoga što se događa“.
Vučić: Izbori u periodu od kraja septembra do sredine novembra
Srbi da glasaju 7. juna
Predsednik Srbije pozvao je pripadnike srpske zajednice na Kosovu da glasaju u nedelju, 7. juna, na vanrednim parlamentarnim izborima.
„Pozivam ljude da izađu u nedelju i glasaju na izborima“, rekao je Vučić.
Podsetimo, na Kosovu će u nedelju biti održani novi vanredni parlamentarni izbori, treći za godinu i po dana, jer nije uspeo izbor predsednika Kosova u zakonskom roku.
„Sve službe ovog sveta su sve upregle, sve agente u Srbiji i mnogo naivnog naroda je poverovalo da je izdaja, a bilo je reči o nečemu najviše što smo mogli da dobijemo“, rekao je Vučić o Vašingtonskom sporazumu između Beograda i Prištine.
Vučić je istakao i da je ponosan da nije on srušio „Otvoreni Balkan“, dodajući da je zahvalan onima koji su razumeli tu veliku ideju.
Ostao sam veran prijatelj i dosledan ideji „Balkan balkanskim narodima“, istakao je Vučić.
„Fakulteti pretvoreni u opštinske odbore“
Vučić je kazao da se neće pomiriti sa tim da „obrazovanje bude uništeno“. Dodao je da želi da vidi strane kampuse u Srbiji, državne subvencije i oštriju konkurenciju.
„Volim i poštujem te mlade ljude, ali zameram ovi starijima i profesorima koji u tome učestvuju, koji su zarad slave i novca koristili decu i studente i političare koji su želeli da ih zloupotrebe“, rekao je Vučić.
Predsednik države ocenio je i da su „fakulteti pretvoreni u opštinske odbore političkih stranaka“.
Navodeći da na studentskoj listi za izbore neće biti studenata, a da će ih na listi Srpske napredne stranke biti 20, Vučić je rekao i da bi se „pre ubio nego ukrao jedan dinar ili glas“.
Vučić je podsetio i da je nudio referendum o poverenju, ali su njegovi politički protivnici to odbijali.
Vučić: Datum raspisivanja izbora u Srbiji poznat oko Đurđevdana
O batinama, vežbama i intervjuima
Pomenuo je i usvajanje evropskih zakona i preporuka ODIHR. Istakao je da Venecijanska komisija nije nikakvo ekspertsko telo, nego „batina u rukama Evropske unije (EU)“.
On je najavio da će tokom ove nedelje imati radnu večeru sa predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom, a narednog dana i sastanak, posle kojeg će otputovati na samit EU – Zapadni Balkan u Tivtu.
Najavio je i da će u okviru vidovdanskih svečanosti, 28. juna na Pasuljanskim livadama, biti organzovana „najznačajnija vojna vežba“.
Vučić je ocenio da je od ogromnog značaja za Srbiju to što je njegov intervju za portal Brajtbart primetio i američki predsednik Donald Tramp.
„To je za Srbiju od ogromnog značaja“, ocenio je Vučić. Podsetio je da je po reakcijama iz Stejt departmenta konstatovao da je i njegov autorski tekst za portal Foks njuza bio primećen.
Srbija niskozadužena zemlja
Vučić je izrazio nadu i da parlament Crne Gore, prilikom izglasavanja izmena zakona o dinastiji Petrović Njegoš, nije upotrebio sintagmu da je 1918. godine izvršena „nasilna aneksija“.
Vučić je ponovio da su tokom posete Kini, koju je označio kao najmoćniju zemlju sveta, dogovorene „velike stvari“.
On je istakao i da je rast u prvom kvartalu bio 3,2 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP). Javni dug je na 43 odsto BDP, što pokazuje da je Srbija niskozadužena zemlja.


