Kazao je da žene odgovarjau i na hitne i svakodnevne pozive za mir i bezbednost.
„Bezbednost žena i ljudi je neophodna je za sve“.
„Nema onih faza i nivoa gde žene nisu pozvane i angažovane na izgradnji mira i bezbednosti. Žene su bile angažovane, one su uvek pomagale i vodile borbe, imale su za cilj – mir za sve. One su poštovale sve vrednosti“, kazao je Kurti obraćajući se na Forumu za žene, mir i bezbednost koji se danas održava u Prištini.
Pohvalio je učešće žena u Kosovskim bezbednosnim snagama i Kosovskoj Policiji.
Kazao je da su devojke i žene na Kosovu bile žrtve ali i da su se borile.
„Moja je dužnost da ih podržim i ohrabrim“, kazao je Kurti.
Takođe je istakao da bez učešća žena u institucijama, društvo nije kompletno.


