Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Mijačić: Odnosi između Srba na Kosovu i Aljbina Kurtija opterećeni dubokim nepoverenjem

    04.06.2026 17:553 min čitanja IZVOR: Insajder

    Ni nakon 23 godine od ubistva Stolića u Obiliću počinioci nisu pronađeni

    04.06.2026 17:011 min čitanja IZVOR: Kim

    Put ka energetskoj bezbednosti i dugoročnom partnerstvu sa Amerikom: Autorski tekst otpravnice poslova Anu Pratipati

    04.06.2026 16:373 min čitanja IZVOR: Autorski tekst otpravnice poslova Anu Pratipati
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » ’’Antigona’’ na turneji u Crnoj Gori
    Kultura

    ’’Antigona’’ na turneji u Crnoj Gori

    Goran AvramovićObjavio/la Goran Avramović23.11.2021 11:37Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Predstava „Antigona“ nastavlja svoj uspešan festivalski i pozorišni život. Nakon izvođenja po centralnoj Srbiji, predstojeća turneja je idealna prilika da u modernom tumačenju `Antigone` i lucidnoj režiji Nenada Todorovića uživa i publika u Crnoj Gori.

    „Veoma sam srećan što imamo priliku da jedan segment iz našeg stvaralaštva, pored drugih regiona, predstavimo našim prisustvom i u Crnoj Gori. Imali smo priliku da pre dve godine posetimo Herceg Novi, ali je ovo sada mnogo ozbiljnije i veći poduhvat. Takođe je ugovoreno više stastanaka sa direktorima pozorišta i direktorima kulturnih centara u Crnog Gori, pa se nadam se da će to biti početak naše saradnje, da ćemo sa drugim našim predstavama imati priliku da gostujemo u Crnog Gori i tumačimo likove koji nesumnjivo pripadaju našoj kulturi“, rekao je direktor Narodnog pozorišta u Prištini Predrag Radonjić za RTV Kim.

    Podsetimo, „Antigona“ je nastala u koprodukciji Narodnog pozorišta Timočke krajine „Zoran Radmilović“ iz Zaječara i Narodnog pozorišta u Prištini. Saradnja dva teatra otpočela je pre nekoliko godina na festivalu u Zaječaru, kada je potpisan protokol o saradnji.

    „Saradnja sa NPP-om za Narodno pozorište Timočke krajine, jedino profesionalno prozorište na istoku Srbije, od Beograda, pa sve do Pirota i Leskovca, je jedno veliko iskustvo i srećna okolnost. Prištinsko pozorište je čest gost u Zaječaru. Prevashodno je došlo do ogromne razmene energije između dva pozorišta, druženja i saradnje između glumaca i to je sve rezultiralo da imamo pozitivne rekacije na naš rad. Radonjić je ugovorio i ovu lepu turneju po Crnoj Gori, a mi tamo nismo išli više godina. To je za sve nas lep povod, da se vidi šta smo uradili i da se čuje za oba naša pozorišta“, rekao je direktor Narodnog pozorišta Timočke Krajine „Zoran Radmilović“ Vladimir Đuričić.

    Prvo izvođenje „Antigone“ u Crnoj Gori biće upriličeno u Nikšiću na „Međunarodnom festivalu glumca – Nikšić 2021“.

    „Crnogorskoj publici ćemo se predstaviti ’Antigonom’ koju smo igrali mnogo puta za godinu dana, čast nam je i zadovoljstvo što ćemo nastupiti u Nikšiću, Kotoru i Herceg Novom. Mi smo navikli da igramo u povoljnim uslovima, ali smo svakako na neuslove navikli još više, tako da nas ništa ne može iznenaditi, niti poremetiti. Predstava je velika i da je samo NPP radilo na njoj, ne bismo mogli da je izvedemo zbog brojnosti uloga, pa smo zato odlučili da je uradimo u koprodukciji sa Pozorištem iz Zaječara. Pripreme za turneju smo imali u tom gradu pre pet dana i tom prilikom je ’Antigona’ još jednom odigrana, izveli smo je na najbolji mogući način“, rekao je glumac Narodnog pozorišta u Prištini Igor Damnjanović. On u ovom komadu igra ulogu Kreonta.

    Nakon turneje po Crnog Gori ekipa NPP-a nastavlja sa pripremom predstave „Sumnjivo lice“ u režiji Milana Neškovića, a premijera se očekuje krajem januara naredne godine. Ukoliko epidemiološka situacija dozvoli, na Kosovu i Metohiji su za decembar predviđena izvođenja nekoliko naslova iz aktuelnog repertoara ovog pozorišta.

    Više o radu Narodnog pozorišta u Prištini možete pročitati OVDE, a o radu Narodnog pozorišta Timočke krajine „Zoran Radmilović“ OVDE.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Goran Avramović

    Povezani članci

    „Kosovski ciklus“ ponovo u Gračanici

    04.06.2026 9:09

    Predstava „Emilija i detektivi“ sutra na Zmajevim dečijim igrama u Novom Sadu

    02.06.2026 18:57

    Dani kulturne baštine u Lipljanu: Kosovska pogača – kraljica svih manifestacija

    01.06.2026 13:04

    Mitrovica na jedno veče ličila na Berlin: Spoj umetnosti, jezika i ljudi

    29.05.2026 20:52
    Izdvojeno

    Mijačić: Odnosi između Srba na Kosovu i Aljbina Kurtija opterećeni dubokim nepoverenjem

    04.06.2026 17:553 min čitanja IZVOR: Insajder

    Ni nakon 23 godine od ubistva Stolića u Obiliću počinioci nisu pronađeni

    04.06.2026 17:011 min čitanja IZVOR: Kim

    Put ka energetskoj bezbednosti i dugoročnom partnerstvu sa Amerikom: Autorski tekst otpravnice poslova Anu Pratipati

    04.06.2026 16:373 min čitanja IZVOR: Autorski tekst otpravnice poslova Anu Pratipati

    Studenti u blokadi obišli jug Kosova: „Direktan razgovor jedini put do razumevanja problema“

    04.06.2026 14:012 min čitanja IZVOR: KIM
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.