U saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova ističe se da je tema današnjeg sastanka bila aktuelna situacija u vezi koronavirusa i način na koji se Kosovo bori sa pandemijom Kovida-19, posebno o „odlukama koje je Vlada Kosova donela u sprečavanju širenja ovog virusa, a u cilju očuvanja opšteg javnog zdravlja“.
Vršilac dužnosti zamenika kosovskog ministra unutrašnjih poslova Đeljalj Svećlja upoznao je Bratua sa koracima koje je ministarstvo kojim predsedava preduzelo “aktiviranjem i Nacionalnog plana za reagovanje“, u suzbijanju koronavirusa.
Šem misije OEBS na Kosovu Jan Bratu pohvalio je posao koji kosovske institucije obavljaju u upravljanju ovom situacijom i dodao da će Misija OEBS-a „nastaviti da podržava institucije Kosova, a posebno Ministarstvo unutrašnjih poslova i javne uprave“.


