Ministarski sastanak organizuje Stalna grupa za regionalni i ruralni razvoj u jugoistočnoj Evropi, domaćin skupa je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja Kosova, napominje se u saopštnju.
U saopštenju se ističe da će ministri poljoprivrede i drugi visoki zvaničnici vlada zemalja učesnica, razgovarati o približavanju EU kandidata i potencijalnih zemalja poljoprivredi i ruralnom razvoju, regionalnoj saradnji i načinu unapređenja u regionu, rezultatima i agendi sa Poljoprivredno političkog foruma 2019. kao i modelima za unapređenje međusobne saradnje.


