Kako se navodi u saopštenju dostavljenom medijima, studenti su tokom sastanka održanom u u amfiteatru Fakulteta tehničkih nauka, doneli sledeće zaključke:
– Mi, studenti Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, solidarni smo sa narodom Kosova i Metohije u ovim teškim trenucima i svojim prisustvom dokazujemo da delimo istu sudbinu.
– Izražavamo najoštrije protivljenje i apsolutno smo protiv uvođenja nametnutih taksi kojima se ugrožava opstanak srpskog življa na Kosovu i Metohiji, ali se ugrožava i normalan rad Studentskog centra i život studenata.
– Sve studentske nastavne i vannastavne aktivnosti odvijaju se po unapred predviđenom planu i programu. Nastavićemo da svoje studentske obaveze redovno i uredno ispunjavamo.
– Pozivamo srpski narod širom Kosova i Metohije da pokaže jedinstvo na svakom koraku, upravo onako kao i mi to pokazujemo.


