Prema odluci, Spasić ne sme da izvrši novo krivično delo u naredne dve godine ukoliko ne želi da iza rešetaka izdržava kaznu koja mu je danas izrečena.
„Optuženi je proglašen krivim, jer je prekoračio svoja ovlašćenja na takav način da je 3. februara 2014. godine, doneo odluku pozivajući se na član 4134/1, i bez ikakvog zakonskog osnova sa radnog mesta, odnosno položaja direktora OŠ ’Marko Rajkovic’ u selu Vrbovac, uklonio oštećenog Trajana Stojanovića, koji je imao mandat do 2. decembra 2015. godine,“ navodi se u saopštenju Osnovnog suda datom medijima.
Osim uslovne kazne, Spasić je u obavezi da nakon što odluka suda postane pravosnažna, plati paušalni iznos od 100 evra za troškove parničnog postupka.
Osim za zloupotrebu službenog položaja, gradonačelnik Klokota optužen je za kršenje prava iz radnog odnosa i neizvršenje sudskih odluka. Srećko Spasic je za optužbe za koje se tereti izjavio da nije kriv 7. maja.


