Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Kurti, Vučić, antivladini protesti u Srbiji i angažovanje Beograda u kampanji srpskih stranaka na Kosovu

    04.06.2026 20:373 min čitanja IZVOR: Radio Slobodna Evropa

    Rast cena nekretnina na Kosovu

    04.06.2026 19:431 min čitanja IZVOR: Kim

    Uhapšen zbog sumnje na zloupotrebe u nabavci opreme za Kosovsku policiju

    04.06.2026 18:321 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Premijerno izvedena „Sigurna muška kuća“
    Kultura

    Premijerno izvedena „Sigurna muška kuća“

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić30.04.2017 10:33Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Ovu komediju Aleksandra Jugovića publici su dočarali glumac Prištinskog pozorišta Igor Damnjanović i beogradska glumica Nada Blam.

    U predstavi je na komičan način prikazan sukob između supružnika koji jednako teže ka boljim pravima. Suprug, koga igra Damnjanović, spas nalazi u „sigurnoj kući“ ali ne zadugo pošto u nju maskirana dolazi njegova supruga, koju igra Nada Blam…

    Publika je predstavu nagradila gromoglasnim aplauzom. Smeh se čuo tokom cele predstave.

    Reditelj Denić kaže da je premijera protekla očekivano dobro i da je pozitivno prihvaćena kod gračaničke publike.

    „Po reakcijama publike sam video da će ovo da se igra i drago mi je da, s obzirom da sam ja prvi put u Gračanici i uopšte na Kosovu, da je publika ovo super prihvatila i ovo je bio jedan dobar početak. Nadam se da će predstava tako ići i dalje i da će doživeti neku svetlu budućnost“, kazao je reditelj Denić nakon premijere.

    Uprkos nervozi koju su glumci imalli zbog malog broja proba, Nada Blam kaže da je premijera prošla dobro. Očekuje da će „Sigurna muška kuća“ imati lepu budućnost.

    „Mi nikada nismo zadovoljni, ni slikari, ni pevači, ni glumci, nikada nismo zadovoljni jer može još bolje i biće bolje kad se se malo razigra. Bili smo u velikom stresu i poletu da ispadne dobro i potrudili smo se, i mislim da je to publika videla“, kazala je glumica.

    „Sam tekst je aktuelan i atraktivan zbog svega što se dešava, zbog dnevno političke situacije i čitavih peripetija oko „sigurnih kuća“ i ovo sada malo olakšava čitavu priču jer je ona inače teška. Znamo da u svim tim varijantama gde se dešava porodično nasilje da postoji i ta druga strana, muška, koji su u nekim slučajevima zaista ugroženi. Mi smo hteli da sve to ismejemo na jedan simpatičan način, trudeći se da nikoga ne uvredimo“, kaže Igor Damnjanović.

    Sezona počela „udarnički“

    Premijerom ove predstave u Gračanici, Prištinsko pozorište okončava prošlogodišnji zaostatak sa novim predstavama, kaže zamenik direktora Predrag Radonjić.

    „Ove godine će biti devet premijera Narodnog pozorišta u Prištini, što je samo po sebi podvig da se izvede, ali se nadam da ćemo do kraja godine to uspeti da realizujemo i da će ove predstave nakon premijera nastaviti svoj život“.

    Igor Damnjanović kaže da je pozorište ovu sezonu počelo udarnički.

    „Ne znam ni sam koja je ovo po redu premijera ove sezone. Krenuli smo udarnički. Jedna predpremijera se upravo odigrava u Beogradu. Kao i mnogo puta do sada pokazali smo da kao ansambal možemo da napravimo razne vrste predstava i žanrova“.

    Predstave Prištinskog pozorišta se sve češće igraju u Beogradu i drugim gradovima u Srbiji. To je, po rečima, Radonjića svojevrsni uspeh ovog teatra koji je ranijih godina bio po izbođenju predstava po enklavama gde su glumci izvodili komade i samo za po jenog gledaoca. Ta tradicija će se nastaviti i ove godine.

    „Jeste namera i želja da se ove predstave koje se ovde igraju imaju publiku i budu viđene i u Beogradu i u drugim sredinama u Srbiji i na tome ćemo svakako i u budućnosti raditi, kao i to da budu igrane i u drugim sredinama ovde gde postoje uslovi za njihovo izvođenje“.

    Radonjić je za ovu sezonu najavio nastavak saradnje sa beogradskim rediteljem Bobanom Skerlićem i šanskim rediteljem Maurisiem Fareom čije se predstave očekuju na jesen.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    „Kosovski ciklus“ ponovo u Gračanici

    04.06.2026 9:09

    Predstava „Emilija i detektivi“ sutra na Zmajevim dečijim igrama u Novom Sadu

    02.06.2026 18:57

    Dani kulturne baštine u Lipljanu: Kosovska pogača – kraljica svih manifestacija

    01.06.2026 13:04

    Mitrovica na jedno veče ličila na Berlin: Spoj umetnosti, jezika i ljudi

    29.05.2026 20:52
    Izdvojeno

    Kurti, Vučić, antivladini protesti u Srbiji i angažovanje Beograda u kampanji srpskih stranaka na Kosovu

    04.06.2026 20:373 min čitanja IZVOR: Radio Slobodna Evropa

    Rast cena nekretnina na Kosovu

    04.06.2026 19:431 min čitanja IZVOR: Kim

    Uhapšen zbog sumnje na zloupotrebe u nabavci opreme za Kosovsku policiju

    04.06.2026 18:321 min čitanja IZVOR: Kim

    Mijačić: Odnosi između Srba na Kosovu i Aljbina Kurtija opterećeni dubokim nepoverenjem

    04.06.2026 17:553 min čitanja IZVOR: Insajder
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.