Sinoć je u kasnim večernjim satima u Prištini oštećeno još 30 vozila Euleksa, saznaje KIM radio. Razlog sinoćnih nemira, koji su izbili u naselju Dragodan najavljeno potpisivanje protokola o policijskoj saradnji MUP-a Srbije i Euleksa. Portparol KPS policije u Prištini, Arber Beka, izjavio je KIM radiju da se incident dogodio posle ponoći. „Na 30 vozila Euleksa izbušene su gume ali niko nije uhapšen. Obavili smo uviđaj i istraga je u toku. Za sada ne možemo da kažemo ko su izvršioci, “ rekao je Beka. Pripadnici pokreta „Samoopredeljenje“ su u ponedeljak ruinirali 28 vozila misije Euleks, a policija je istog dana uhapsila 20 pripadnika ovog pokreta. KIM radio saznaje da je uhapšenim pristalicama „Samoopredeljenja“ određen pritvor od 30 dana. Predsednik Kosova Fatmir Sejdiu i premijer Hašim Tači su se danas ponovo sastali sa šefom Euleksa Iv De Kermabonom i međunarodnim civilnim predstavnikom Piterom Fajtom, kojima su preneli odlučan stav protiv ovog protokola i naveli da se „današnjim danom u potpunosti završavaju sve debate i svaki razgovor na ovu temu“. Tači je potom održao i redovnu sednicu Vlade Kosova gde je ministrima kazao da Kosovo „svoje državne odgovornosti ne prenosi ni na jedan drugi mehanizam“.
NAJNOVIJE VESTI
Hadžiju traži razmatranje ostavki srpskih sudija podnetih 2022. godine
1 min čitanja IZVOR: Beta
Lakroa pohvalio napredak Kosova u borbi protiv rodno zasnovanog nasilja
1 min čitanja IZVOR: KIM

