Etno grupa „Izvor“ iz Vranja održala je sinoć koncert u Domu kulture u Donjoj Gušterici. „Izvor“ je izveo dvadesetak pesama, uglavnom sa Kosova i Metohije i okoline Vranja. Ljubitelji tradicionalne muzike, u gotovo ispunjenoj sali, uzivali su uz pesme: Å to imala kismet Stamena, Navali se Å ar planina, Gusta mi magla padnala, splet vranjanskih pesama, a takođe i nekoliko makedonskih ora. Dejan Dimić, jedan od sedmočlane grupe „Izvor“, kaže da grupa najveću odgovornost ima na koncertima pred kosovskom publikom, koja dobro poznaje ovu vrsu muzike. „Za jednu takvu publiku grupa se uvek trudi da pruži ono najbolje što može od sebe, a sa druge strane, lepo je i prijatno kada u toku koncerta čujete da publika reaguje na pravim mestima, da poznaje pesmu što pozitivno utiče na nas, pa se i lakše svira u takvoj situaciji“, rekao je Dimić KIM radiju. Grupa „Izvor“ bavi se skupljanjem, čuvanjem i izvođenjem tradicionalne balkanske muzike, sa naglaskom na područja Južne Srbije i Kosova i Metohije. Iako grupu čine mladi ljudi, po Dimićevim rečima, njihova publika je raznovrsna. „Nezavisno od toga na naše koncerte sve više dolaze mladi, ne samo u Srbiji već i širom Evrope, ljudi srednjih i starijih godina, dakle svi oni koji vole ovu vrstu muzike“. Grupa je 2005. godine snimila svoj prvi CD „Ogrejala mesečina“, a dobra je vest da će se uskoro pojaviti njihov novi album.
NAJNOVIJE VESTI
Policija pozvala građane na oprez zbog povećanog rizika od požara
1 min čitanja IZVOR: Kim
Poginuo radnik na gradilištu u Prizrenu, sumnja se da ga je udario kran
1 min čitanja IZVOR: RTK2

