Radnicima koji su zaposleni u Kliničko-bolničkom centru Priština plate su isplaćene, nakon što je deo računa odblokiran, saznaje KIM radio. Nadležni iz Ministarstva zdravlja za Kosovo i Metohiju sada pokušavaju da nađu rešenje da i deo računa za materijalna sredstva bude odblokiran, kako bi ova ustanova mogla normalno da funkcioniše, rekao je našem radiju direktor ove ustanove dr Stojan Sekulić. Prema njegovim rečima sastanak je zakazan za ponedeljak i dr Sekulić očekuje da će ovo pitanje biti rešeno. „Uveren sam da Vlada Republike Srbije neće dozvoliti da Kliničko-bolnički centar prestrane sa radom“, dodao je Sekulić. Račun Kliničko-bolničkog cetra Priština sa sedištem u Gračanici, kao i računi nekoliko Domova zdravlja na Kosovu, bili su blokirani zbog tužbe dela zaposlenih koji od 2003. godine primaju minimalni lični dohotak.
NAJNOVIJE VESTI
Policija pozvala građane na oprez zbog povećanog rizika od požara
1 min čitanja IZVOR: Kim
Poginuo radnik na gradilištu u Prizrenu, sumnja se da ga je udario kran
1 min čitanja IZVOR: RTK2

