Na sastanku lokalnog rukovodstva u vezi isključenja struje kontejnerskom naselju u Gračanici i kancelarijama lokalne samouprave koje se nalaze u zgradi „Voćara“ juče nije prnađeno rešenje ovog problema, saznaje KIM radio. Prema rečima načelnika kosovskog okruga Gorana Arsića, danas će se ponovo sastati i razmotriti neke jučerašnje predloge. „Ovaj problem moramo da rešimo na lokalnom nivou. Ne možemo očekivati pomoć od ministarstva. Zatražićemo sastanak sa predstavnicima KEK-a i videti da li je moguće da se struja uključi bar kontejnerskom naselju. Å to se tiče kancelarija u zgradi „Voćara“ predložićemo da platimo paušal i prihvatimo ugovor“, kazao je Arsić. On je dodao da je Ministrastvo za KiM donelo odluku da će svakoj opštini dodeljivati po 100.000 dinara za socijalne slučajeve. „U centralnom delu je samo opština Lipljan podnela zahtev za ta sredstva, očekujem da sve opštine učine to i da od tih sredstava plate deo električne energije za sopstvene potrebe, za funkcionisanje lokalne samouprave, a da se deo podeli socijalnim kategorijama, procentualno prema proceni centra za socijalni rad, kako se ubuduće ne bi dešavala isključenja“, kazao je Arsić. U kontejnerskom naselju već deset godina boravi oko 20 raseljeničkih porodica sa Kosova, koje su prognane iz svojih domova i koje preživljavaju mahom od socijalne pomoći.
NAJNOVIJE VESTI
Nestabilno i dalje
1 min čitanja IZVOR: Kim
Na Kosovu od aprila registrovano 40 slučajeva malih boginja
1 min čitanja IZVOR: Kim

