Pet lekara Zdravstvenog centra u Gnjilanu već dva meseca svakodnevno obustavlja rad na sat vremena u znak protesta zbog, kako kažu, zloupotrebe službenog položaja od strane direktorice ovog Zdravstvenog centra. Jedan od njih, dr Đorđe Andrejević rekao je KIM radiju da su lekari zbog toga izloženi raznim pritiscima. „Mene direktorica Krčmarević šikanira od 2008. godine kada je imenovana za direktoricu Zdravstvenog centra u Gnjilanu“, kaže Andrejević. Prema njegovim rečima, prvo je razrešen sa mesta upravnika Doma zdravlja u Kamenici, a potom mu je uručeno rešenje u kome je stajalo da sa radom nastvi u Pasjanu. „Nakon jedanaest meseci rada u Pasjanu dobio sam premeštaj u Kuscu, a juče sam dobio resenje da od ponedeljka sa radom treba da počnem u ambulanti u Vrbovcu, mestu koje je udaljeno više od 40 km od Kosovske Kamenice, mesta u kome živim. Na taj način direktorica Jelica Krčmarevic mi se sveti jedino zbog toga što sam prilikom njenog izbora glasao za drugog kandidata“, rekao je dr Andrejević. Direktorka Zdravstvenog centra Gnjilane izmeštenog u Å ilovu Jelica Krčmarević, nije želela da komentariše optužbe koje je protiv nje izneo dr Andrejević, rekavši da ima pravo na svoj vikend.
NAJNOVIJE VESTI
INDEP: Kosovo daleko od ciljeva za obnovljive izvore energije
2 min čitanja IZVOR: KIM
Završna izložba studenata Fakulteta umetnosti
1 min čitanja IZVOR: KIM

