U intervjuu za emsiju „Debata“ na KIM radiju Stevica Lazić je rekao da opština Kosovo Polje deli probleme ostalih opština na Kosovu koje rade u sistemu Vlade Srbije s tom razlikom što opština kojom on rukovodi ima stabilnu skupštinsku većinu i nije prekidala rad. Nastojeći da sa skromnim sredstvima što više pomogne stanovništvu Lazić planira zapošljavanje mladih. „U razgovoru sa predstavnicima Ministarstva za Kosovo i Metohiju stalno potenciramo pitanje zapošljavanja i imamo obećanje da od Nove godine možemo da očekujemo nešto a do tada nismo u mogućnosti da povećavamo broj radnih mesta“, rekao je Lazić. Opština Kosovo Polje trenutno radi na izgradnji i adaptaciji tri kuće za pomoć socijalno ugroženim porodicama. Saradnje sa opštinom Gračanica nema ali Lazić smatra da je nova opština u sela opštine Kosovo Polje najmanje ulagala. On je spreman “da za dobrobit građana“ sarađuje sa rukovodstvom opštine Gračanica. Lazić smatra da bezbednost stanovništva čini njegov broj zato su, kako kaže, Srbi u opštini Kosovo Polje nebezbedni jer je broj stanovništva sve manji. Po njemu, najugoženija su sela Kuzmin i Bresje.
NAJNOVIJE VESTI
Predstava „Plaža“ sutra u porti manastira Gračanica
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim
Trajković: Inicijativa Opštine Obilić za Gazimestan pokušaj prisvajanja istorije
2 min čitanja IZVOR:

