Goran Bogdanović je istakao da je interes Srbije da misija EULEKS bude što uspešnija i pomogne održavanju mira i stabilnosti na KiM, saopštilo je Ministarstvo za KiM. “Dok se misija EU bude držala svog mandata i statusne neutralnosti, imaće u Beogradu pouzdanog i predvidivog partnera“, poručio je ministar Bogdanović. Ministar za KiM je u razgovoru sa šefom EULEKS-a istakao da Srbija nema ništa protiv jačanja prisustva misije EU i KFOR-a na severu Kosova „sve dok se takve aktivnosti koordinišu u dogovoru sa Beogradom“. „U suprotnom, desiće se ono što se i dogodilo, umesto da akcije EULEKS-a na severu narod shvati kao borbu protiv kriminala, na njih gleda kao na pripremu „okupacije“ ili stavljenje misije EU na stranu Prištine“, smatra Bogdanović. Kako se ističe u dostavljenom saopštenju KIM radiju, šef Ministarstva za KiM je Marnjaku predočio da je „kriminal prisutan na celoj teritoriji KiM i da priče kako je sever Pokrajine divlji zapad na kome vlada anarhija, predstavljaju neku vrstu kompenzacije, jer suštinski niko ne sme da se pozabavi spregom organizovanog kriminala i kosovskih institucija“. Dvojica zvaničnika su se složila da se u saradnji mogu učiniti određeni pomaci na obostranu korist.
NAJNOVIJE VESTI
Predstava „Plaža“ sutra u porti manastira Gračanica
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim
Trajković: Inicijativa Opštine Obilić za Gazimestan pokušaj prisvajanja istorije
2 min čitanja IZVOR:

