Mirković je, u izjavi KIM radiju, istakao da su opštinske vlasti najviše investirale u saobraćajnu i komunalnu infrastrukturu, gde je do sada uloženo 1, 2 miliona evra. „Kada je infrastruktura u pitanju 90 odsto posla je zavrešeno. Na početku bilo je dosta poteškoća, ali smo uz pomoć međunarodne zajednica, pre svega američke ambasade, prijatelja i rukovodstva opštine sve probleme vezane za funkcionisanje uspešno rešili. Danas, mogu slobodno da kažem, opština Klokot jeste istinski servis građana“, rekao je Mirković. Gradonačelnik Klokota je kazao da budžet opštine za 2011. godinu iznosi 770 hiljada evra, od čega je za kapitalne investicije izdvojeno 200 hiljada evra. Najveći izazov u ovoj godini, prema Mirkovićevim rečima, biće poboljšanje ekonomske situacije, smanjenje nazaposlenosti i privlačenje investitora za ulaganje u banjski turizam i poljoprivredu, po čemu je opština najpoznatija. „Klokot ima prirodne resurse koje treba iskoristiti. Cilj nam je da privučemo investitore koji će u opštini sagraditi sportsko-rekreativni centar, banjsko lečilište ili fabriku vode, čime bi se stvorila mogučnost za zapošljavanje stanovnštva, ali i dodatni prihodi opštini“, kazao je Mirković. Mirković je istakao da je u proteklih godinu dana zapošljeno stotinak ljudi, da po pitanju ekonomije još dosta treba uraditi i ponovio da će u narednoj godini opština Klokot nastavi sa velikim infrastrukturnim poslovima. Dodao je da na teritoriji Klokota postoje dve banje i tri fabrike vode u kojima je zapošljeno stanovništvo drugih opština, a u kojima radi oko 700 radnika.
NAJNOVIJE VESTI
Na obeležavanju Vidovdana u Srbiji, u Kruševcu položeni venci na Spomenik kosovskim junacima
1 min čitanja IZVOR: Beta
Vladika Ilarion sa Gazimestana: Ništa ne može na silu da se otme, čuvamo dostojanstvo
3 min čitanja IZVOR: Kim

