Miletić je u izjavi KIM radiju podsetio da je da je Skupština Kosova osnivač drugog kanala Radio televizije Kosova i da nije izuzeta iz odgovornosti za rad ove medijske kuće. On je, međutim, kazao da kao potpredsednik Skupštine Kosova nema prava da se meša u unutrašne stvari RTK 2 ali da ima pravo da kontroliše primenu zakona.
„U unutrašnje stvari RTK 2 i RTK 1 ja, kao neko ko je potpredsednik Skupštine, nemam prava da se mešam. Ovo nije u mojim kompetencijama. Međutim, kada stigne izveštaj o radu ove kuće ja ću ga dobro sagledati i uzeti u obzir sve okolnosti o kojima se govori i na kraju doneti odluku šta ću uraditi. Mi ćemo to ozbiljno uzeti u razmatranje“, rekao je Miletić.
On je potvrdio navode iz emisije Dogovor da ga je Ćulafić o problemima funkcionisanja RTK 2 „privatno informisao“.
Miletić je ponovio da mu je i dalje stalo da, kao nekome ko je učestvovao u kreiranju zakona, taj kanal i nezavisnost uređivačke politike na njemu profunkcionišu na pravi način.


