Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Slučaj 21 nekretnine u Severnoj Mitrovici: Tužilaštvo nastavlja istragu, pronađena dokumenta na imena više osoba

    26.07.2026 13:042 min čitanja IZVOR: KoSSev

    Povratak srpskih sudija i tužilaca: Kakve su šanse i šta bi to donelo?

    26.07.2026 12:103 min čitanja IZVOR: NIN

    Hramovna slava Sabor Svetog arhangela Gavrila proslavljena u manastiru Svetih Arhangela kod Prizrena

    26.07.2026 11:162 min čitanja IZVOR: Radio Mitrovica Sever
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Vulin: Studenti na Kosovu i Metohiji veruju Srbiji
    Arhiva

    Vulin: Studenti na Kosovu i Metohiji veruju Srbiji

    Radio KimObjavio/la Radio Kim01.10.2013 23:47Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Kontakt plus radio
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Vulin je zajedno sa ministrom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja prof. dr Tomislavom Jovanovićem u Kosovskoj Mitrovici prisustvovao svečanoj dodeli indeksa brucošima Prištinskog univerziteta (PU).

    On je istakao da broj upisanih studenata ove godine, koji je veći nego ikad u istoriji Univerziteta, govori da studenti i njihovi roditelji imaju poverenje u svoju Vladu i državu.

    „To govori da vi i vaši roditelji hoćete da uložite sebe i ono najlepše što imate, svoju mladost, u to da ćete postati dobri i čestiti ljudi, a na KiM to nije moguće bez aktivne pomoći države i Vlade“, rekao je Vulin.

    On je ponovio da će studenti koji su ove godine upisali fakultete na Prištinskom univerzitetu imati iste indekse, sa istim pečatom kao u Srbiji.

    Ministar bez portfelja je istakao da Srbi na Kosovu zaslužuju da imaju profesora i program škole na svom jeziku, svog gradonačelnika, lekara, policajca i sudiju jer, kako je rekao, „gde to nemamo, nema ni nas“.

    „Molim vas da ostanete dostojni sebe i da ne dozvolite da neko drugi bude naš gradonačlenik, policajac, sudija i da gori od nas vladaju nama,“poručio je Vulin osvrćući se na predstojeće lokalne izbore na Kosovu.

    Ministar prosvete Tomislav Jovanović istakao je da mu posebnu čast predstavlja što je u Kosovakoj Mirovici učestvovao u posebnom slavlju – početku školske godine i useljenju u novi studentski dom. Ministar je studentima poželeo  da uspešno završe školsku godinu.

    Jovanović je istakao da se PU razlikuje značajno od drugih univerziteta po prilici, studentima koji su odabrali poziv i po specifičnosti uslova u kojima će ostvariti svoje školovanje.

    „Neka ti razlozi ne budu razlozi za strah već za iskorak dalje, za veću odvažnost, inovativnost, za zajedničko zalaganje vas i vaših profesora da ostvarimo i kompenzujemo ono što nam se čini da veći, stariji Univerziteti imaju”, rekao je ministar prosvete.

    Rektor PU prof. dr Srećko Milačić istakao je da bez Univerziteta srpski narod na KiM nema šta da traži.

    „To bi pre svega trebalo da zna srpska elita, da ćemo samo tako uspeti u borbi za svoj opstanak. Studenti, profesori i asistenti neće nikada pokazati malodušnost, o tome svedoči činjenica da smo ove godine upisali više studenata nego prethodne godine”, rekao je Milačić.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Radio Kim
    • Website

    Povezani članci

    Memorijalni turnir „Sećanje na Ivana i Panta“ 12. i 13. avgusta u Goraždevcu

    25.07.2026 10:28

    Raste cena goriva na Kosovu

    24.07.2026 13:36

    Hadžiju traži od Sudskog saveta da sledi praksu Tužilačkog saveta i razreši srpske sudije

    24.07.2026 12:58

    EU: Predsednici opština na severu o brojnim problemima u funkcionisanu opština

    24.07.2026 8:47
    Izdvojeno

    Slučaj 21 nekretnine u Severnoj Mitrovici: Tužilaštvo nastavlja istragu, pronađena dokumenta na imena više osoba

    26.07.2026 13:042 min čitanja IZVOR: KoSSev

    Povratak srpskih sudija i tužilaca: Kakve su šanse i šta bi to donelo?

    26.07.2026 12:103 min čitanja IZVOR: NIN

    Hramovna slava Sabor Svetog arhangela Gavrila proslavljena u manastiru Svetih Arhangela kod Prizrena

    26.07.2026 11:162 min čitanja IZVOR: Radio Mitrovica Sever

    Ministar poljoprivrede: Švercom sa Kosova u Srbiju stigle i boginje koza i ovaca

    26.07.2026 9:531 min čitanja IZVOR: Beta
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.