Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Hramovna slava Sabor Svetog arhangela Gavrila proslavljena u manastiru Svetih Arhangela kod Prizrena

    26.07.2026 11:162 min čitanja IZVOR: Radio Mitrovica Sever

    Ministar poljoprivrede: Švercom sa Kosova u Srbiju stigle i boginje koza i ovaca

    26.07.2026 9:531 min čitanja IZVOR: Beta

    Ulutaš: Nakon optimizacije, ako bude potrebno, trupe Kfora će se vratiti na Kosovo

    26.07.2026 9:442 min čitanja IZVOR: Klan Kosova
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Dejan Pavićević: Nisam ambasador
    Arhiva

    Dejan Pavićević: Nisam ambasador

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić22.10.2013 15:54Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Tanjug
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Ja nisam diplomata, ja nisam ambasador. Vrlo je jasna pozicija Republike Srbije o statusu Kosova i moj posao, zapravo, nije to…Srbija nije priznala Kosovo i tu se ništa nije promenilo“, rekao je Pavićević u intervjuu za kanal Al Džazira za Balkan.

    Na komentar da bi njegova uloga – s obzirom na to da je prvi beogradski zvaničnik koji je na službi u Prištini – mogla da se smatra istorijskom, Pavićević je kazao da je u Prištinu došao da bi se potrudio da nešto promeni i pruži pomoć na mikro-planu i olakša komunikaciju.

    „Ja sam tu da radim svoj posao, da se trudim nešto da promenim i jednostavno tako i funkcionišem. Ne volim da razmišljam o nekim krupnim i ogromnim stvarima, jer to čoveka počinje da opterećuje i da stvara jednu možda negativnu svest“, rekao je Pavićević.

    „Nadam se da ću uspeti u onome što se od mene očekuje i u onome što sam možda negde sam zamislio da ću uspeti zaista, da nekome pomognem i na nekom mikro-planu, ako je to jedan čovek, dva čoveka, 100 ljudi koji imaju neki problem, da ću možda uspeti da olakšam komunikaciju. Da ću možda pomoći da se približe neki stavovi“, dodao je on.

    Komentarišući svoje svakodnevne obaveze u Prištini, Pavićević je kazao da ulazi u rutinu, da će zbog bolje komunikacije početi da uči albanski i da za sada nije imao neprijatnosti, niti incidenata.

    „Evo, ja sam u Prištini od 17. juna i sve to polako počinje da ulazi u jednu rutinu, jednu normalu, tako da je normalno šetati centrom Prištine i nekim drugim delovima Prištine, kao i bilo gde drugo“, kaže Pavićević.

    „Imao sam neki normalan odnos i već neku naviku da dolazim, iako ja jesam imao jedan incident u aprilu prošle godine, kada smo dolazili na tehničke razgovore oko katastra i kada su kamenovana naša dva vozila“, naveo je on.

    „Za sada, kažem, u principu, sve je mirno. Ja, u skladu sa Briselskim dogovorom o oficirima za vezu, imam i 24-časovno obezbeđenje, ali zaista, incidenata i neprijatnosti nisam imao“, kazao je Pavićević.

    Briselskim sporazumom premijera Srbije i Kosova predviđena je razmena oficira za vezu. Beograd je u Prištinu poslao Dejana Pavićevića, a Priština u Beograd Valjdeta Sadikua.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    Memorijalni turnir „Sećanje na Ivana i Panta“ 12. i 13. avgusta u Goraždevcu

    25.07.2026 10:28

    Raste cena goriva na Kosovu

    24.07.2026 13:36

    Hadžiju traži od Sudskog saveta da sledi praksu Tužilačkog saveta i razreši srpske sudije

    24.07.2026 12:58

    EU: Predsednici opština na severu o brojnim problemima u funkcionisanu opština

    24.07.2026 8:47
    Izdvojeno

    Hramovna slava Sabor Svetog arhangela Gavrila proslavljena u manastiru Svetih Arhangela kod Prizrena

    26.07.2026 11:162 min čitanja IZVOR: Radio Mitrovica Sever

    Ministar poljoprivrede: Švercom sa Kosova u Srbiju stigle i boginje koza i ovaca

    26.07.2026 9:531 min čitanja IZVOR: Beta

    Ulutaš: Nakon optimizacije, ako bude potrebno, trupe Kfora će se vratiti na Kosovo

    26.07.2026 9:442 min čitanja IZVOR: Klan Kosova

    Sabor Svetog arhangela Gavrila, simbola nade

    26.07.2026 9:152 min čitanja IZVOR: Radio Kim
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.