Ministar za zajednice i povratak Dalibor Jevtić i gradonačelnik Gračanice Branimir Stojanović potpisali su danas sporazum o izgradnji kuća.
Gradonačelnik Stojanović je kazao da već određeno kome će ove kuće biti namenjene, ističući važnost pomoći socijalno ugroženim porodicama u opštini.
„Iskoristićemo sve mogućnosti da pomognemo onima koji su najugroženiji i interventno rešiti njihove probleme. Činjenica je da ima puno ugroženih porodica, a posle ovog čina pet porodica će rešiti svoj najveći životni problem“, kazao je Stojanović.
Stojanović je rekao da je potpisivanje memoranduma sa ministrom za zajednice i povratak Daliborom Jevtićem zajednička namera za rešavanje konkretnih životnih pitanja koja su daleko bitnija od vođenja visoke politike.
Jevtić je rekao da je sporazum o izgradnji kuća nastavak saradnje sa lokalnom samoupravom u Gračanici.
„Ovo je znak daćemo i u budućem periodu u skladu sa mogućnostima, kako finansijskim, tako i svim drugim nastaviti da rešavamo probleme tih ljudi na praktičan način. Uvek ističem da je opstanak jednako važan kao i povratak“, navodi Jevtić.
Ovo je drugi sporazum o izgradnji kuća za najugroženije. Nedavno je za gradnju pet kuća Stojanović potpisao sporazum sa direktorom Kancelarije za zajednice Srđanom Popovićem.
Lokacija na kojoj će kuće biti izgrađene još nije određena.


