Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Promocija časopisa „Vidovdanski glasnik“ sutra u Gračanici

    24.06.2026 18:511 min čitanja IZVOR: Kontakt plus

    Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović

    24.06.2026 18:211 min čitanja IZVOR: Kim

    U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci

    24.06.2026 17:591 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Hajdari: Kosovo steklo energetsku nezavisnost
    Društvo

    Hajdari: Kosovo steklo energetsku nezavisnost

    Aleksandra Arsić ĆirkovićObjavio/la Aleksandra Arsić Ćirković21.04.2020 6:12Нема коментара1 min čitanja IZVOR: N1, Kosovo onlajn
    Termoelektrana u Obiliću (Foto KIM arhiva)
    Termoelektrana u Obiliću (Foto Kim arhiva)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Današnjim glasanjem i naknadnim potpisivanjem novog Sporazuma priključenja između KOSTT i ENTSO, KOSTT i Kosovo stiču energetsku nezavisnost, na čemu se već nekoliko godina radi“, navela je Hajdari na Fejsbuku, prenosi Kosovo onlajn.

    Ona je dodala da je novi sporazum odobrila Regionalna grupa kontinentalne Evrope, prenosi Kosovo onlajn.

    Među prvima je Kosovu čestitao nemački ambasador Kristijan Held putem Tviter poruke. „Današnjim glasanjem svih evropskih operatora sistema Evropske energetske mreže operatora struje, KOSTT će biti nezavisno kontrolno područje“, istakao je Held i dodao da je to veliki doprinos i regionalnoj saradnji.

    Operator prenosnog sistema Kosova i Kosovskog tržišta električne energije i operator prenosnog sistema Albanije (TSO) potpisali su decembra prošle godine u Tirani sporazum o uspostavljanju regulatornog bloka kosovskog i albanskog energetskog sistema.

    Srbija i Kosovo su u okviru Briselskog dijaloga potpisali Sporazum o energetici 2013. godine. Dve strane imaju oprečne tvrdnje o vlasništvu nad mrežom na Kosovu.

     

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Aleksandra Arsić Ćirković

    Povezani članci

    Odalović: Na Kosovu se i dalje traga za 1.590 nestalih osoba

    24.06.2026 11:57

    Zoran Savić: Bez medijske pismenosti nema uspešne borbe protiv dezinformacija

    24.06.2026 9:42

    INDEP: Kosovo daleko od ciljeva za obnovljive izvore energije

    23.06.2026 13:58

    Promocija doktora nauka i obeležavanje Dana Univerziteta u Prištini

    23.06.2026 10:58
    Izdvojeno

    Promocija časopisa „Vidovdanski glasnik“ sutra u Gračanici

    24.06.2026 18:511 min čitanja IZVOR: Kontakt plus

    Na današnji dan 1999. godine kidnapovan dr Andrija Tomanović

    24.06.2026 18:211 min čitanja IZVOR: Kim

    U Gračanici od četvrtka XII Međunarodni Vidovdanski turnir u odbojci

    24.06.2026 17:591 min čitanja IZVOR: Kim

    AHV povlači pojedine serije mineralne vode zbog povišenog nivoa bora

    24.06.2026 17:031 min čitanja IZVOR: Kim
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.