Razlog za isključenje je, kako saznajemo, nagomilani dug koji premašuje 2.000 evra po domaćinstvu.
Jedan od meštana koji je ostao bez vode, Dragan Milić, tvrdi da nijednom domaćinstvu u ovom selu već petnaest godina nije stigao račun za potrošenu vodu, a da su ih isključili bez ikakavog upozorenja.
Kako je kazao, radnici vodovoda su najavili da će sutra voda biti isključena u čitavom selu.
U Opštini Gračanica ne znaju ništa o današnjem isključenju vode meštanima Ugljara, a direktor Odeljenja javnih službi Vladica Trajković kazao je da će razgovarati sa predstavnicima Regionalnog vodovoda u Prištini.


