U selu Brnjači su do 1999. godine živele višečlane porodice Lukić i Janković. Danas u selu nema Srba, a liturgija u crkvi se služi dva puta godišnje: na Tominu nedelju i na praznik Svete velikomučenice Nedelje, 20. jula.
Kada su u subotu, uoči Tomine nedelje sa ocem Srđanom došli da očiste crkvu i dvorište, Orahovčani su po ko zna koji put, zatekli stado ovaca koje pase u crkvenoj porti. Iako je ovaj problem ranijih godina, prijavljivan nadležnima, vlasnik ovaca nije kažnjavan.
Prazničnu liturgiju su služili paroh orahovački jerej Srđan Jerinić i paroh velikohočki protojerej stavrofor Milenko Dragićević, u prisustvu pedesetak vernika iz Orahovca i Velike Hoče.
Deca su se pričestila, a posle liturgije svi su se okupili oko trpeze koju su zajednički pripremili u crkvenoj sali.
Pošto je Tomina nedelja prva posle Vaskrsa, u crkvu se donose farbana jaja i obavezno je kucanje “za zdravlje”.
Crkva Svete velikomučenice Nedelje se nalazi, na petom kilometru puta, koji iz Orahovca vodi ka Prizrenu i Đakovici i postojala je još u 14. veku. Pominje se u Arhangelovskoj povelji cara Dušana 1348. godine, ali je nekoliko puta kroz vekove stradala.
Na zapadnoj fasadi crkve bila su uzidana dva reljefa u kamenu sa predstavama Blagovesti i Svetog Đorđa kako ubija aždaju. Reljefi potiču iz 16. veka i čuvaju se u Narodnom muzeju u Beogradu.
Poslednje stradanje je crkva pretrpela u Drugom svetskom ratu, a obnovljena je i osvećena 1975. godine na Tominu nedelju. Od tada se taj dan u ovome kraju slavio kao sabor do 1999. godine. Narod je dolazio iz orahovačkog kraja, ali i iz drugih krajeva.
Od 1999. – 2003. godine crkva je bila pod zaštitom nemačkog KFOR-a. Konak koji je zapaljen u martovskom pogromu 2004. godine, je dobrim delom obnovljen.