Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Kosovo u maju uvezlo 40 odsto više struje, proizvodnja iz termoelektrana pala za preko 45 odsto

    18.07.2026 10:411 min čitanja IZVOR: Ekonomia Online

    Policijski izveštaj: Trojica privedenih zbog pucnjave kod Lapljeg Sela pušteno na slobodu

    18.07.2026 10:121 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Danas privremeno ograničen saobraćaj za teretna vozila preko 20 tona

    18.07.2026 9:331 min čitanja IZVOR:
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Uhapšen zbog pronevere tuđe imovine u vrednosti od 10 miliona evra
    Hronika

    Uhapšen zbog pronevere tuđe imovine u vrednosti od 10 miliona evra

    Aleksandra Arsić ĆirkovićObjavio/la Aleksandra Arsić Ćirković25.08.2023 20:0614:52Нема коментара1 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Istraga u vezi sa ovim slučajem započeta je po ovlašćenju Osnovnog tužilaštva u Prištini, nakon sumnje da je osumnjičeni A. G. u saradnji sa osumnjičenim I. H. koji se nalazi u bekstvu, krivotvorio isprave i navodno uspeo da otuđi zemljište površine devet hektara čija je prosečna tržišna vrednost oko 10 miliona evra.

    Osumnjičeni su potom imovinu preneli na svoje, parcelisali je i prevarom prodavali trećim licima.

    U kući jednog od osumnjičenih, policajci su zaplenili pištolj, šaržer sa 9 metaka, dva gasna pištolja, četiri vazdušne puške, dva laptopa, kućište za računar, mobilni telefon, 5.680 evra u gotovini, 685 američkih dolara, 100 švajcarskih franaka.

    Zaplenjeno je i oko 500 dosijea raznih predmeta u kojima su se nalazili: vlasnički listovi, ovlašćenja, kopije planova, imovinske karte, katastarske karte (uglavnom regiona Prištine), rešenja, razni ugovori overeni kod notara.

    Nakon hapšenja, sa osumnjičenim je obavljen razgovor u prisustvu branioca, a rešenjem nadležnog tužioca određeno mu je zadržavanje od 48 sati zbog izvršenja krivičnih djela „falsifikovanje isprava“, „legalizacija lažnog sadržaja“, „prevara“ i „neovlašćeno posedovanje ili držanje oružja“.