Prema rečima reportera Prve Zorana Maksimovića, koji se nalazi u Zubinom Potoku, automobil Prve televizije potpuno je oštećen u pucnjavi kosovske policije i opštem metežu. Vozila hitne pomoći prevozila su ljude, a čuli su se pucnji i šok bombe, navodi Prva.
Udruženje novinara Srbije (UNS) i UNS na Kosovu najoštrije osuđuju pucanje na automobil TV Prve i ugrožavanje bezbednosti novinara Zorana Maksimovića i novinarskih ekipa na Severu Kosova i Metohije od strane kosovskih specijalaca i traže od Euleksa i KFOR-a da zaštite novinare i omoguće im nesmetan rad.
UNS ističe da su Euleks i KFOR dužni da obezbede sigurnost novinarskim ekipama kako bi kosovska, srpska i međunarodna javnost bile informisane o vanrednoj situaciji na Severu Kosova.
UNS podseća da KFOR i Euleks na svojoj savesti imaju nerasvetljene otmice i zločine nad novinarima na Kosovu i Metohiji i da je njihova dužnost da spreče nasilje nad novinarima.
UNS poziva domaće i međunarodne novinarske, kao i organizacije koje se bave slobodom medija, govora i mišljenja da se oglase povodom ovog ugrožavanja bezbednosti novinara.


