Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Berns tvrdi: Stejt department sa Srbijom otvorio razgovore o položaju hrišćana i SPC na Kosovu

    19.07.2026 14:243 min čitanja IZVOR: KoSSev

    Srbi koji su napustili institucije 2022. godine ne mogu da se vrate u Kosovsku policiju

    19.07.2026 13:213 min čitanja IZVOR: Koha

    Dva slučaja nasilja u porodici juče u Gračanici

    19.07.2026 12:361 min čitanja IZVOR: Radio Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Preteće poruke Srbima iz KBS-a u Zubinom Potoku
    Hronika

    Preteće poruke Srbima iz KBS-a u Zubinom Potoku

    Goran AvramovićObjavio/la Goran Avramović20.02.2018 9:41Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Kalzo, KoSSev, Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    U tekstu na ovom portalu se navodi da se u pismu koje je potpisala nepoznata grupa nazvana „Severna armija“preti nekim pripadnicima Kosovskih snaga bezbednosti (KBS) i da se oni pozivaju da napuste ovu instituciju.

    „Svedoci smo težnji ’šiptara’ iz Prištine da uključe Srbe iz Zubinog Potoka u vojsku OVK ili KBS – istu vojsku koja nam je ubijala decu, žene i starce širom Kosova“, stoji, između ostalog, u pismu.

    U ovom pamfletu su imena sedam lokalnih Srba za koje se tvrdi da su deo KBS-a sa porukom na kraju.

    „Vi vojnici, vidimo se vrlo brzo. Neće vas sačuvati ni opština, ni policija“, navedeno je.

    Ova pretnja dolazi nekoliko meseci nakon što na domove dva srpska pripadnika KBS-a na severu napad izvršile do sada nepoznate osobe.

    KosSSev podseća da se pre nešto više od mesec dana GI Srpska lista Zubin Potok oglasila povodom, kako su tada saopštili, najave apliciranja pojedinih građana iz opštine Zubin Potok za angažovanje u Kosovskim bezbednosnim snagama, odnosno „bivšoj UĆK“.

    „Svi oni Kolašinci koji budu probali da svoju budućnost potraže u instituciji ’vojske Kosova’ naići će na žestok bojkot srpske zajednice. Znajući šta je u prošlosti Srbima radila OVK, i kakva je namera KBS i buduće Vojske Kosova, napominjemo naše sugrađane i sunarodnike da će se i budućnosti ovim sramnim uklјučivanjem u pomenute institucije jasno odrediti prema svom rodu, prema srpskim žrtvama u prošlosti, ali i prema svojoj deci, na koje će morati kao janičari da cevi svojih pušaka, zaduženih od srpskih neprijatelјa, drže uperene upravo ka njima. Građani Kolašina će morati da pokažu svoju savesnost, svesnost i lojalnost jedinoj svojoj državi Srbiji, jedinom svom narodu srpskom i ova lica, ako se ne dozovu pameti, ignorisati na svakom koraku, po starom kolašinskom običaju izopštiti, ne zvati ’ni na radost ni na žalost’, ni u ’crkvu ni u kafanu’ – da se proglase nepoželјnim u svim javnim objektima i uopšte da svoj društveni život nastave tamo gde su nesrećnom nakanom i pomračenim umom započeli,“ navela je GI Srpska lista u obaveštenju građanima Zubinog Potoka.

    Gostujući u emisiji „Dogovor!?“ krajem prošle godine, bivši komandant OVK i aktuelni zamenik ministra Bezbednosnih snaga Kosova Agim Čeku rekao je da u Bezbednosnim snagama trenutno aktivno učestvuje 103 Srba, među kojima su dvojica oficira i nekoliko poručnika. Većina njih dolazi sa područja južno od Ibra.

    „U zadnje vreme imamo i sa severa. Mi smo jako ponosni na tu činjenicu“, naveo je tada Čeku i dodao da broj Srba u BSK stalno raste, ali i da traju razgovori sa Srpskom listom o vojsci Kosova, te da „ima pomaka„.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Goran Avramović

    Povezani članci

    Dva slučaja nasilja u porodici juče u Gračanici

    19.07.2026 12:36

    Hapšenje zbog šverca robe u Zubinom Potoku, policija otvorila vatru na vozilo

    19.07.2026 9:35

    Policijski izveštaj: Trojica privedenih zbog pucnjave kod Lapljeg Sela pušteno na slobodu

    18.07.2026 10:12

    Pucnjava u Lipljem Selu u blizini škole, privedene dve osobe

    18.07.2026 0:33
    Izdvojeno

    Berns tvrdi: Stejt department sa Srbijom otvorio razgovore o položaju hrišćana i SPC na Kosovu

    19.07.2026 14:243 min čitanja IZVOR: KoSSev

    Srbi koji su napustili institucije 2022. godine ne mogu da se vrate u Kosovsku policiju

    19.07.2026 13:213 min čitanja IZVOR: Koha

    Dva slučaja nasilja u porodici juče u Gračanici

    19.07.2026 12:361 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Elektrosever: Kvar na dalekovodu u Zubinom Potoku još nije lociran, ekipe na terenu

    19.07.2026 11:431 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.