Redžepi, koji je član Demokratske partije Kosova (DPK), rekao je agenciji Beta u povratničkom selu Drsnik kod Kline da institucije Kosova „treba formirati što pre“, jer u sadasnjoj situaciji najviše ispaštaju građani, ali i zato što predstoji donošenje važnih skupstinskih odluka.
„Čeka nas donošenje budžeta i odlučivanje o pitanju Specijalnog suda, a za donošenje tih odluka u Skupstini Kosova potrebni su glasovi dvotrećinske vecine poslanika“, kazao je kosovski ministar.
On nije mogao da precizira da li će na konferenciji u Briselu, na kojoj učestvuju predstavnici DPK, biti razgovora i o političkoj krizi na Kosovu.
„Kada je u pitanju rešenje političke krize, mora se poštovati to što mesto predsednika parlamenta Kosova pripada DPK. Mi smo za to da se stvori snažna politička koalicija koja ima ’brojke’ i koja ima program, a zatim da se ide dalje“, kazao je Redžepi, dodavši da bi tu koaliciju trebalo da čine Demokratska partija Kosova i Demokratski savez Kosova.
Prema njegovim rečima, moguće je da se ta koalicija proširi još nekim političkim subjektom.
„Etničke zajednice i po Ustavu Kosova treba da budu deo institucija ali one ne mogu imati ključnu ulogu prlikom odlučivanja“, ocenio je ministar.


