Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    KFOR premestio kontejnere za potrebe mladih fudbalera

    18.07.2026 16:171 min čitanja IZVOR: KIM

    Peticija da Uroševac zvanično postane samo Ferizaj

    18.07.2026 15:341 min čitanja IZVOR: Koha

    Kosovski institut za pravosuđe: Kurti imenovanjem zamenika ministara zloupotrebljava položaj

    18.07.2026 14:441 min čitanja IZVOR: Ekonomia Online
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Jovanović: Vučić neće moći da pobegne od krivične odgovornosti zbog izdaje Kosova
    Politika

    Jovanović: Vučić neće moći da pobegne od krivične odgovornosti zbog izdaje Kosova

    Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović izjavio je danas da aktuelna vlast na čelu s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem neće moći da "pobegne" od krivično-pravne odgovornosti zbog "izdaje" Kosova.
    Radio KimObjavio/la Radio Kim13.03.2023 14:3515:08Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Beta
    Miloš Jovanović (Foto Danas)
    Miloš Jovanović (Foto Danas)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Jovanović je agenciji Beta kazao da Vučić svojom propagandnom mašinerijom svakim danom vređa inteligenciju i ponižava pamet građana Srbije.

    „On je međunarodnim posrednicima rekao da prihvata francusko-nemački plan i da će raditi na njegovoj implementaciji, a narodu u Srbiji govori da neće prihvatiti implementaciju. Vučić svojom tehnologijom vladanja i svojim odlukama kada je u pitanju kosovska politika, polako ali sigurno uvodi zemlju u političku nestabilnost“, naglasio je predsednik Novog DSS.

    Komentarišući plakate kojima je danas izlepljen centar Beograda, a na kojima su Milica Đurđević Stamenkovska, Boško Obradović i on zajedno s Aljbinom Kurtijem, Jovanović je rekao da je u pitanju „besmislena“ propaganda Srpske napredne stranke (SNS).

    „To me uopšte ne dotiče. Očigledno da vladajuća većina i Aleksandar Vučić imaju ozbiljan problem da formulišu načelne argumente za svoje protivustavno delovanje. Predlog sporazuma koji je on prihvatio u Briselu nije u interesu Srbije jer se radi o sporazumu o priznavanju nezavisnosti naše južne pokrajine. Aktuealna vlast na čelu s Vučićem neće moći da pobegne od krivično-pravne odgovornosti zbog izdaje Kosova i Metohije“, rekao je Jovanović.

    Ukoliko dođe do implementacije francusko-nemačkog sporazuma, dodao je on, stvoriće se uslovi za formiranje velike Albanije i rušenje Republike Srpske.

    „Naša politička debata se prilično srozala, ali građani će sami oceniti posledice delovanja svakog političkog subjekta. Ušli smo u period završnice rešavanja kosovske krize, a ovako kako se krenulo to se neće rešiti u interesu Srbije i srpskog naroda“, ocenio je Jovanović.

    Po njegovim rečima, ako Aleksandar Vučić ostane na vlasti, francusko-nemački sporazum će biti i prihvaćen i implementiran.

    „Vučić je ušao u to kolo i on iz tog kola ne može da izađe. To je potpuno protivustavno i mene samo zanima da se spreči taj čin izdaje, a Vučićevi plakati me apsolutno ne zanimaju“, zaključio je Miloš Jovanović.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Radio Kim
    • Website

    Povezani članci

    Konjufca tražio od EU jaču reakciju na izjave Snežane Paunović

    18.07.2026 9:12

    Tehnička vlada Kosova usvojila odluku o nabavci udžbenika za učenike u Preševu, Bujanovcu i Medveđi

    17.07.2026 19:16

    Hovenijer: Kosovo ne može napred bez stabilnih institucija, zastoj šteti odnosima sa SAD

    17.07.2026 13:59

    Hadžiju: Konstitutivna sednica Skupštine Kosova početkom avgusta

    17.07.2026 13:19
    Izdvojeno

    KFOR premestio kontejnere za potrebe mladih fudbalera

    18.07.2026 16:171 min čitanja IZVOR: KIM

    Peticija da Uroševac zvanično postane samo Ferizaj

    18.07.2026 15:341 min čitanja IZVOR: Koha

    Kosovski institut za pravosuđe: Kurti imenovanjem zamenika ministara zloupotrebljava položaj

    18.07.2026 14:441 min čitanja IZVOR: Ekonomia Online

    Kvar na trafostanici Valač, sever Kosova bez struje

    18.07.2026 13:561 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.