Jablanović se okupljenima obratio i zahvalio na pokazanoj hrabrosti da javno podrže skup Partije kosovskih Srba.
“Naša partija nije ovde da bi ugrozila građane i budućnost naše opštine, ni da bi Srbiju sklonila sa Kosova. Mi Srbima nećemo brojati krvna zrnca i meriti ko je koliki Srbin, to ćemo ostaviti vremenu da presudi i mladim ljudima koji će doći nakon svih nas, a na nama je da sačuvamo narod i opštinu da bi imali gde da žive naši potomci. Posebno moram da istaknem i da se zahvalim Vladi Srbije i predsedniku Aleksandru Vučiću koji su pokazali mudrost i državničko držanje i nisu nas napadali iako su neki iz Srpske liste upravo to i očekivali. Mi smo razumeli poruku Beograda i mi smo svesni da su ovi izbori sve osim lokalni. Ovo je trenutak kada se odredjuje budućnost Srba na KiM i mi nećemo izdati i izneveriti naš narod pa i ako to bude išlo i u pravcu gubljenja prilike da se osvoji vlast, a koja nam je skoro pa u rukama” naveo je on.
Predsednik PKS-a je naveo da će se u narednim danima videti ko je izdajnik, a ko je spreman da žrtvuje karijeru i vlast zbog srpskog naroda i države Srbije.
“Vreme će najbolje da pokaže, a mi treba da budemo strpljivi ali vam kažem to da će neko moći da nas obmani i prevarii da računa na našu lakovernost i lakomislenost neće moći. I ovi izbori iako su lokalni, oni su sve samo nisu lokalni. Ovi izbori su mnogo više od lokalnih izbora, oni će potvrditi da li na severu Kosova ima još malo Srbije ili ni malo, da li na severu Kosova se u potpunosti pita Priština ili se ni malo ne pita Priština”, naglasio je on.
Vanredni izbori u opštinama na severu Kosova zakazani su za 23. april. Od srpskih kandidata kandidaturu je istakao Aleksandar Jablanović iz Partije kosovskih Srba za mesto gradonačelnika Leposavića. Srpska lista je saopštila da na izborima neće učestvovati jer nisu ispunjeni njihovi zahtevi da se formira Zajednica srpskih opština i da se pripadnici specijalne kosovske policije povuku sa severa Kosova.