Rizvanoli je rekla da su izvršili pritisak na Brisel, da što pre bude završen sporazum o naplati struje za Srbe na severu.
„Ovih dana smo u završnoj fazi. To je hitno pitanje u vezi sa Kosovom, vršili smo pritisak javnosti, ali i pritisak političkim kanalima u Briselu. Očekujemo da će ovaj ugovor o naplati struje za Srbe na severu biti potpisan uz angažovanje nekih distributivnih usluga, kako bi uskoro mogla da počne naplata. Neće biti drugih izmena u konačnom nacrtu koji je poslao KEDS. Verujem da će fakturisanje početi u toku ove godine“, izjavila je Rizvanoli za Teve1.
Napominje i da su jasno stavili do znanja da drugih pregovora neće biti, osim onih koji su već dogovoreni.
„Živimo u vremenu u kome se stvari razvijaju“, zaključila je ona.


