Kako je saopštilo Ministarstvo spoljnih poslova, obostrano je konstatovan značaj delovanja Misije u skladu sa njenim mandatom i statusnom neutralnošću, sa posebnim osvrtom na aktuelno albansko predsedavanje Organizaciji.
Albanija je 1.januara od Slovačke preuzela jednogodišnje predsedavanje OEBS-u.


