Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Kvar na trafostanici Valač, sever Kosova bez struje

    18.07.2026 13:561 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus

    Hodžaj: Srbija započinje strateški dijalog sa SAD, a Kosovo izolovano

    18.07.2026 13:152 min čitanja IZVOR:

    Kancelarija za KiM: Godišnjica zločina u orahovačkom kraju, od kog Priština nije napravila otklon

    18.07.2026 11:451 min čitanja IZVOR: Radio Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Potvrđeno: Novi tim iz PR pozvan na konsultacije u Brisel
    Politika

    Potvrđeno: Novi tim iz PR pozvan na konsultacije u Brisel

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić03.01.2019 15:50Нема коментара2 min čitanja IZVOR: B92
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Evropska služba za spoljne poslove pozvala je prištinski tim za dijalog sa Beogradom na konsultacije 8. januara. Poziv je došao nakon osnivanja tog tima od strane Parlamenta“, izjavila je Kocijančić za Tanjug.

    Maja Kocijančić je za Tanjug naglasila da je planirano da se sastanak održi između prištinskog tima za dijalog i predstavnika EEAS, a ne šefice EU diplomatije Federike Mogerini, kako su, inače, objavili prištinski mediji.

    Ona je takođe objasnila da EEAS ima redovne konsultacije sa obe strane u dijalogu Beograda i Prištine.

    Zvanični Brisel nije želeo da komentariše navode prištinskih medija o tome da će novoformirani tim ”u fokus” sastanka sa EU posrednicima staviti pitanje nestalih osoba.

    U Evropskoj službi za spoljne poslove za Tanjug ističu da ostaju pri stavu da se u dijalogu Beograda i Prištine može razgovarati samo o temama oko kojih se usaglase obe strane.

    Prištinski tim za dijalog izabran je krajem prošle godine u kosovskom parlamentu, a predvode ga zamenik premijera Fatmir Ljimaj i predsednik opozicione SDP i gradonačelnik Prištine Špend Ahmeti.

    Timu se nisu priključili predstavnici dve najuticajnije opozicione partije – Demokratskog saveza Kosova i Pokreta Samoopredeljenje, dok glavni pregovarač i predsednik privremenih prištinskih institucija Hašim Tači 8. januara neće putovati u Brisel.

    Prilikom imenovanja pregovaračkog tima Prištine za nastavak dijaloga sa Beogradom u EU su jasno poručili da očekuju da ”tim može biti doprinos dijalogu”, ali i naglasili da dijalog vode na prvom mestu predsednici Aleksandar Vučić i Hašim Tači uz posredovanje Federike Mogerini

    ”Ohrabrujemo sve političke i civilne aktere na Kosovu da konstruktivno rade pod zajedničkom platformom kako bi podržali dijalog na visokom nivou koji vode predsednci. Nadamo se da će to doneti značajan doprinos razgovorima o pravno obavezujeućem sporazumu”, poručila je Kocijančić.

    Ona je ocenila da je cilj dijaloga pravno obavezujući sporazum o sveobuhvatnoj normalizaciji odnosa koji bi doneo trajana rešenja za otvorena pitanja zasnovana na međusobnom dogovoru, međunarodnom pravu i bila prihvatljiva za zemlje članice EU.

    EU očekuje od Srbije i Kosova da brzo isporuče obaveze iz dijaloga uzimajući u obzir direktnu pozvezanost sveobuhvatne normalizacije odnosa i konkretene EU pespektive zainteresovanih strana”, zaključila je Kocijančić.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    Konjufca tražio od EU jaču reakciju na izjave Snežane Paunović

    18.07.2026 9:12

    Tehnička vlada Kosova usvojila odluku o nabavci udžbenika za učenike u Preševu, Bujanovcu i Medveđi

    17.07.2026 19:16

    Hovenijer: Kosovo ne može napred bez stabilnih institucija, zastoj šteti odnosima sa SAD

    17.07.2026 13:59

    Hadžiju: Konstitutivna sednica Skupštine Kosova početkom avgusta

    17.07.2026 13:19
    Izdvojeno

    Kvar na trafostanici Valač, sever Kosova bez struje

    18.07.2026 13:561 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus

    Hodžaj: Srbija započinje strateški dijalog sa SAD, a Kosovo izolovano

    18.07.2026 13:152 min čitanja IZVOR:

    Kancelarija za KiM: Godišnjica zločina u orahovačkom kraju, od kog Priština nije napravila otklon

    18.07.2026 11:451 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Kosovo u maju uvezlo 40 odsto više struje, proizvodnja iz termoelektrana pala za preko 45 odsto

    18.07.2026 10:411 min čitanja IZVOR: Ekonomia Online
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.