Nakon što su građani preko društvenih mreža tražili da se izjasni o tom pitanju, Edi Rama je rekao da nema potrebe za zabrinutošću zbog, kako kaže, političke igre „vozovima i avionima“.
Prema njegovim rečima, „Srbi će na Kosovo moći da uđu samo kao turisti“, piše prištinski dnevnik Zeri.
Prema njegovom mišljenju, Kosovo je nakon jednostranog proglašenja nezavisnosti, uspelo kao „nezavisna država“, dok Beograd i dalje pati od „košmara prošlosti“.
Rama smatra i da će se košmari nastaviti dok Beograd ne prizna Kosovo.
„Ove igre s vozovima i avonima su političko manevrisanje političkim rezultatima“, zaključio je Rama.


