Sa tekstom razolucije koji je pročitao predsednik Alijanse za budućnost Kosova Palj Ljekaj slažu se poslanici pokreta Samoopredeljenje i NISMA.
Glauk Konjufca, iz pokreta Samoopredeljenje kazao je da kosovska vlada nije učinila ništa kako bi poternice koje je rapisala Srbija bile ukinute.
“Srbija nije promenila stav prema Kosovu, ne priznaje Kosovo i neprijateljski je nastrojena“, smatra Konjufca.
Ističe da bi bilo dobro da Vlada Kosova “dijalogom uslovi oslobađanje Haradinaja“.
Parlamentarna grupa NISMA podržava predlog rezolucije, kazao je Zafir Beriša i istakao da bi njeno usvajanje pokazalo obiljnost kosovske skupštine.
Šefovi parlamentarnih grupa vladajuće koalcije slažu se da Skupština Kosova treba da usvoji rezoluciju kojom se zahteva oslobađanje Ramuša Haradinaja, ali traže da tekst rezolucije “bude usaglašen“.
Zanun Pajaziti iz Demokratske partije Kosova smatra da parlamentarne grupe treba da sastave zajedničku rezoluciju, a sa njim se slaže i predsednik parlamentarne gupe Demokratskog saveza Kosova Ismet Bećiri.
Nakon što su se predsednici parlamentarnih grupa izjasnili o predlogu AAK, određena je pauza od trideset minuta.


