Demonstranti su u 10.00 časova deblokirali tu deonici auto puta koji vodi i ka Tirani.
Kako su preneli prištinski elektronski mediji, predsednik udruženja rodbine i palih boraca OVK Džavit Jašari je rekao da “nema te političke niti institucionalne snage koja može da kriminalizuje borbu OVK”.
On je, kao prenose mediji, zatražio da se “automatski puste na slobodu Suljejman Seljimi, Sami Ljustaku i ostali osuđeni” i najavio da će demonstracije biti organizovane u slučaju da kosovski parlament sutra usvoji zakon o Specijalnom sudu.
Jašari je pozivao poslanike da kažu “ne” Specijalnom sudu i da se razmotri mandat Euleksa.
Protest su organizovali pripadnici bivše OVK i žitelji Srbice čiji je predsednik Sami Ljuštaku osuđen na 12 godina zatvora, prenose mediji.
Sudsko veće Euleksovog Osnovnog suda u Kosovskoj Mitrovici izreklo je juče zatviorske kazne za članove grupe “Drenica 1” i “Drenica 2”.