„Reč je, s jedne strane, o direktnom kršenju sporazuma o slobodi kretanja i zvaničnim posetama od strane Prištine i to dva dana nakon poslednje runde dijaloga u Briselu što pokazuje da Aljbin Kurti (premijer Kosova) i Bisljimi (Besnik Bisljimi, zamenik premijera Kosova) ne mare ni za Evropsku uniju, ni za sam proces dijaloga. Tokom trojnog sastanka pre dva dana u Briselu još jednom smo dogovorili puno poštovanje sporazuma o zvaničnim posetama, ali Priština je opet sve pogazila“, navodi se u saopštenju.
Pavićević je, kako se dodaje u saopštenju Kancelarije za KiM, danas u devet časova trebalo da poseti pritvorene Srbe i uveri se u uslove u kojima borave i u njihovo zdravstveno stanje, s obzirom na brojne pritužbe da se prema njima postupa nehumano i da im se krše osnovna ljudska prava.
„I ove zabrane pokazuju zapravo svu slabost Kurtijevog režima i potvrđuju da je Kurtiju ozbiljno poljuljan rejting pred predstojeće izbore 9. februara, pa isti pokušava da povrati zabranama srpskim predstavnicima da posete Kosovo i Metohiju. Odavno je nama, ali i međunarodnoj zajednicu poznato da je Kurtiju mnogo važnije da pokušava da ’trenira mišiće’ na srpskom narodu i Beogradu, nego da poštuje dijalog i postignute sporazume, zato Beogradu ne preostaje ništa drugo nego da se ponaša u skladu sa poslednjim potezima Prištine“, poručuju iz Kancelarije za KiM.