U saopštenju se ističe da je „Priština time nastavila praksu kršenja prava na slobodu kretanja“.
„Predstavnici Кancelarije za Кosovo i Metohiju su u poslednja dva meseca izloženi sistematskom šikanaranju od strane kosovske policije i zabranama ulaska u južnu pokrajinu protivno sporazumima postignutim u Briselu“.
U saopštenju se napominje da je cilj ovakve prakse „ugnjetavanje srpskog naroda na Кosovu i Metohiji i istiskivanje svakog vida institucionalnog prisustva Srbije na terenu“.
„Srbija će, kao i do sada, nastaviti da pronalazi načine da osigura neometano funkcionisanje svojih institucija na Кosovu i Metohiji i realizaciju pomoći narodu, a o postupanju Prištine biće informisane sve relevantne međunarodne instance“, zaključuje se u saopštenju.


