Jevtić je istakao da predstavnici Srpske liste često insistiraju da se problemi Srba rešavaju na institucionalan način, jer se, kako je rekao, jedino tako može iznaći dugoročno rešenje za „celokupnu situaciju koja i Prištinu i Beograd danas stavlja u nezavidan položaj“.
Jevtić je Manuela Sarazina upoznao sa procesom dijaloga Beograda i Prištine i istakao da se on, osim na visokom političkom, treba voditi i na lokalnom nivou.
„Ako želimo dugoročnu stabilnost u regionu i napredak u mnogim oblastima, onda moramo na tome ozbiljno i raditi“.
Jevtić je istakao da se formiranjem Zajednice srpskih opština garantuje opstanak Srba na Kosovu „preko njenih ključnih oblasti obrazovanja i zdravstvene zaštite, ekonomskog razvoja i prostornog planiranja“.
Ministar u kosovskoj vladi smatra i da bi bolja ekonomska situacija uticala na odnose dva naroda, jer bi se na taj način prevazišle mnoge nesuglasice.
„Opština Štrpce je dobar primer suživota i multietničnosti. Po modelu ove opštine treba raditi na rešavanju mnogih problema u odnosima dva naroda“, kazao je Jevtić.
Ministar je na kraju sastanka dobio poziv od Manuela Sarazina da ponovo poseti Nemačku.


