Površina objekta u kojem će biti smeštene Medicinska, Gimnazija i Ekonomska škola, biće 6.700 metara kvadratinih, a gradiće se po projektu Evropske unije.
Gradonačelnik Gračanice Vladeta Kostić istakao je, nakon prezentacije, da je zadovoljan projektom i naglasio da će opština Gračanica imati veoma moderan objekat koji će rešiti nedostatak prostora, pre svega srednjih škola.
Na prezentaciji je detaljno objašnjeno šta će sve budući Srednjoškolski centar imati od sadržaja.
Kako je istaknuto, nakon ispravke par tehničkih detalja krenuće se i sa tenderskom procedurom, dok će Opština Gračanica preduzeti sve neophodne radnje za početak izgradnje.
Očekuje se da će objekat biti završen dve godine od početka radova.
Prezentaciji su prisustvovali predstavnici Odeljenja za obrazovanje i Odeljenja za urbanizam Opštine Gračanica i direktor Kancelarije za pitanja zajednica Ivan Tomić, kao i predstavnici EU.


