„Miša Vacić je mojom odlukom angažovan u Kancelariji za KiM, po osnovu privremenog ugovora o delu, na poslovima podrške u humanitarnim aktivnostima u pokrajini, a ne kao državni službenik ili savetnik, iako se tako predstavlja“, naveo je Đurić.
Kako je naveo Đurić, u saopštenju nakon gostovanja Vacića na N1 televiziji, u periodu od dva meseca Vacić je više puta bez njegove saglasnosti, koordinacije i ovlašćenja „samovoljno koristio Kancelariju za ličnu promociju, čime je povredio i radnu disciplinu i naša interna pravila službe“.
„Očigledno da se nije snašao u državnoj upravi, u kojoj, da bi bila efikasna, mora da vlada timski duh, ali i disciplina, stroga hijerarhijska ustrojenost i jasna podela posla, ovlašćenja i odgovornosti. Očigledno je i da Vacić ne razlikuje status i ovlašćenja državnog službenika ili poziciju savetnika (direktora), koja uzgred ne postoji sistematizacijom radnih mesta, od lica angažovanog po osnovu privremenog ugovora o delu za obavljanje određenog posla“, naveo je Đurić.
Dodaje da su poslovi kojima se Kancelarija bavi „dovoljno ozbiljni i osetljivi da bi se mogla tolerisati bilo kakva vrsta samovoljnih javnih istupa njenih službenika ili angažovanih lica“.
„Najviše zbog toga, ali i zbog činjenice da je u predstojećem periodu smanjena potreba za daljim njegovim angažmanom na poverenim poslovima, Vaciću je danas raskinut ugovor o delu, koji je važio do kraja ovog meseca“, naveo je Đurić.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju kaže da veruje da „u odbranu srpskih interesa na Kosovu i Metohiji treba da se uključe svi građani bez obzira na njihovo političko, ideološko, versko, nacionalno i svako drugo opredeljenje, ukoliko im je stalo do suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije.“
„Vaciću je zato, poput mnogih drugih, pružena šansa. Primljen je i kolegijalno dočekan u timu odgovornih i posvećenih ljudi koji samopregorno rade na zaštiti interesa naše države i srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, ali je pokazao nedovoljnu spremnost da postane timski igrač. Vaciću želim sreću i uspeh u humanitarnom delovanju u našoj južnoj pokrajini, ali će tim poslom morati da nastavi da se bavi izvan Kancelarije za Kosovo i Metohiju“, naveo je Đurić u saopštenju.
Vacić: Stvarno sam otpušten, Đurić me izdao
Sada već bivši savetnik u Kancelariji za Kosovo i Metohiju Miša Vacić potvrdio je da je dobio otkaz i optužio je Marka Đurića da ga je „izdao“.
Nekadašnji lider ultradesničarske organizacije 1389 rekao je za TV Prva da je najverovatnije dobio otkaz zbog gostovanja na televiziji N1.
„Stvarno sam dobio otkaz. Samo me je sačekalo rešenje o raskidu ugovora na stolu. Nisam dobio obrazloženje, samo poziv da dođem u kancelariju“, rekao je Vacić.
Vacić je za otkaz okrivio šefa Kancelarije Marka Đurića, za koga je rekao da je nekada sa njim imao „odličan odnos, možda čak i bratski“.
„Svoje radne zadatke sam obavljao na najbolji mogući način. Draže mi je da dobijem ovo rešenje, nego da trpim tiraniju i zulum, naročito ne nekog činovnika. Ne želim da se pravi sapunica o našeg odnosa. Od ljudi očekujem samo da drže reč“, rekao je Vacić.
Vacić, koji je osuđen na uslovnu kaznu zbog diskriminacije, kaže da je sa Đurićem trebalo da deli humanitarne paketiće za Božić, kao i da je očekivao od njega zaštitu nakon „medijskog linča“.
Kako je rekao, ta „hajka“ je dovela do velikih problema, a Đurić je obećao da će se zajedno pojaviti u javnosti. Vacić smatra da je Đurić sve to mogao da reši, ali je umesto toga pod pritiskom medija „izneo konstataciju da je sve to izmišljotina“.
„Trebalo je da kaže ’da, Miša Vacić radi, to je to, sledeće pitanje’. Mi smo imali odličan odnos, meni ovo sve deluje kao da šiptarski lobi pred novu rundu pregovora igra na srpsku neslogu. Ništa nije slučajno, a nezdravo je da pričamo preko saopštenja i emisija, umesto lično. Nisam ja taj koji je rekao jedno pa drugo, on se uplašio da kaže da ja radim kod njega“, rekao je Vacić.
Vacić je rekao i da on radi u interesu države Srbije i da je radio na najbolji način za Kancelariju.
„Nemam problem sa Vladom Srbije, imam veliko poverenje u nju, ne mislim da ona ima veze sa ovim, već je ovo ishitreni čin jednog činovnika, koji se nije najbolje snašao. Sigurno neću u opoziciju zbog ovog sramnog čina, ali ću prema ljudima koji su mi zaboli nož u leđa redefinisati odnos“, rekao je Vacić.


