Sporazum su potpisali gradonačelnik Dečana Rasim Seljmanaj i iguman manastira Visoki Dečani Sava Janjić u prisustvu komandanta Kfora Frančeska Filjuola.
Kako se navodi u sapštenju, sporazum podrazumeva sanaciju turističkog puta koji vodi do manastira, a radovi će se izvoditi u specijalnoj zaštićenoj zoni između pravoslavnog groblja i mosta Bejli.
“Ovaj sporazum, koji ima veliku podršku komandanta Kfora, je potvrda duha saradnje između opštine Dečani i manastira, kao i njihove spremnosti da rade na razvoju ovog područja i kako bi olakšali život u zajednici”, navedeno je u saopštenju Kfora.
Sporazum je usledio nakon potpisivanja ranijeg sporazuma o izgradnji mosta na reci Bistrici, a koji je svečano otvoren prošle nedelje.


