Polaganjem svečane zakletve odbornika i gradonačelnika, danas je konstituisana nova decentralizovana opština Klokot. Kako javlja Klokot radio, na svečanoj sednici zakletvu je položilo 15 odbornika i gradonačelnik opštine Klokot, Saša Mirković. „Očekujem da se u 2010. godini u opštini Klokot radi na uređenju infrastrukture. Očekujem da će servis usluga za građane biti bolji u novoj opštini“ naglasio je Mirković. Zamenik ministra za lokalnu samoupravu u Vladi Kosova, Raif Elezi, kazao je za Radio Klokot da će Vlada Kosova novoformiranoj opštini Klokot pružiti maksimalnu podršku. „Opština Klokot će imati podršku kako u finansijskom smislu tako i u primeni zakona i svakom drugom aspektu“, rekao je Elezi. Svečanoj sednici je u ime američke ambasade na Kosovu prisustvovao, Luis Krišok, koji je naglasio da će američka ambasada pomoći dalji rad decentralizovane opštine Klokot.
NAJNOVIJE VESTI
Odbačene kao neosnovane žalbe dva kandidata DPK
1 min čitanja IZVOR: Beta
Nestabilno i dalje
1 min čitanja IZVOR: Kim

