Polaganjem svečane zakletve odbornika i gradonačelnika, danas je konstituisana nova decentralizovana opština Klokot. Kako javlja Klokot radio, na svečanoj sednici zakletvu je položilo 15 odbornika i gradonačelnik opštine Klokot, Saša Mirković. „Očekujem da se u 2010. godini u opštini Klokot radi na uređenju infrastrukture. Očekujem da će servis usluga za građane biti bolji u novoj opštini“ naglasio je Mirković. Zamenik ministra za lokalnu samoupravu u Vladi Kosova, Raif Elezi, kazao je za Radio Klokot da će Vlada Kosova novoformiranoj opštini Klokot pružiti maksimalnu podršku. „Opština Klokot će imati podršku kako u finansijskom smislu tako i u primeni zakona i svakom drugom aspektu“, rekao je Elezi. Svečanoj sednici je u ime američke ambasade na Kosovu prisustvovao, Luis Krišok, koji je naglasio da će američka ambasada pomoći dalji rad decentralizovane opštine Klokot.
NAJNOVIJE VESTI
Na Kosovu od aprila registrovano 40 slučajeva malih boginja
1 min čitanja IZVOR: Kim
Policija pozvala građane na oprez zbog povećanog rizika od požara
1 min čitanja IZVOR: Kim

