Upis u srednje stručne škole na Kosovu i Metohiji završava se danas, raspodelom đaka koji nisu primljeni u prvom krugu. Nečelnik školske uprave Ministarstva prosvete Republike Srbije Predrag Stojčetović, kazao je za KIM radio da je na Kosovu najveći broj osnovaca željenu srednju školu upisalo već u prvom krugu. “Svi svršeni osnovci, koji u prvom krugu nisu upisali srednju školu, mogu to da učine još danas. Prema našim podacima nema mnogo takve dece, najveći broj učenika upisalo je srednju školu još u prvom krugu“, rekao je Stojčetović. On je dodao da je slobodnih mesta ostalao samo u nekim profilima i da se nada da će biti popunjena. “Slobodnih mesta uglavnom ima u tehničkim i u poljoprivrednim školama, ali ne u svim proflima. Takođe u Gimnaziji iz Vučitrna koja je smeštena u Tehničkoj školi, nisu popunjena sva slobodna mesta. Nadamo se da će biti popunjena nakon ovog drugog kruga“, rekao je Stojčetović. Tokom prvog kruga je najveće interesovanje vladalo za medicinske škole. Prema njegovim rečima, ove godine će na Kosovu i Metohiji srednju školu moći da upiše oko 1. 600 svršenih osnovaca.
NAJNOVIJE VESTI
Arsić: Nema planova za preseljenje niti integraciju Prištinskog univerziteta
3 min čitanja IZVOR: Kontakt plus
„Vidovdanski glasnik” – svedočanstvo i izraz snage, zajedništva i kreativnosti
3 min čitanja IZVOR: Kim

